kalsiyum alımını nasıl artırabilirim

Kalsiyum, kemiklerin sağlığı için hayati bir elementtir. Amerikalıların çoğunluğu önerilen miktarda kalsiyum almıyor. Kalsiyum alımının arttırılması zor değildir ve kemik sağlığı için faydalı olacaktır.

Bir kalsiyum takviyesi al. Kalsiyum takviyeleri, sağlıklı gıda mağazalarında, ilaç depoları ve bakkalardan satın alınabilir.

Bir çok vitamini alın. Pek çok vitamin, kalsiyumu içerir. Ayrıca, vücudun kalsiyumu emmesi için gerekli besin maddelerini de içerirler.

Bir D vitamini takviyesi al. Vücutta Kalsiyumu absorbe etmek için D vitamini gerekir. Bazı Kalsiyum takviyeleri emilimine yardımcı olmak için D vitamini içerirler.

Laktoza tahammülsüz iseniz laktoz içermeyen süt içirin.

Daha fazla süt gıdası ye. Süt ürünleri kalsiyum açısından zengin. Süt, peynir, yoğurt ve diğer süt ürünlerinin alımını arttırın.

Kafein tüketen miktarını azaltın veya tamamen kesip atın. Kafein, vücudun kalsiyumu emme yeteneğini birazcık engellediği kanıtlanmıştır.

Diyetteki sodyum miktarını azaltın. Sodyum, sodyum klorür formunda, idrara% 10 kadar kalsiyum çekmektedir.

Önerilen günlük meyve ve sebze miktarını ye. Besin maddeler bakımından zengin gıdalar vücudun kalsiyumu emmesine yardımcı olur. Yapraklı yeşil sebzeler, yüksek vitamin içeriğinden dolayı özellikle önemlidir.

Diyet kuralları için USDA Gıda Piramidini takip edin.