kalın, sağlıklı bir çim nasıl yetiştirilir

Kalın, sağlıklı bir çim sağlamak için en iyi yol overseeding veya yeniden çekme olduğunu. Sadece gübre eklemek (düzenli olarak bile olsa) çim bitkilerinin ömrünü uzatmaz; çim bitkileri yaşlanır ve ölür. Bu eski çim bitkilerini overseeding ile değiştirmek, çiminizin kalın, sağlıklı ve yabancı ot kalmasını sağlayacaktır. Bununla birlikte, overseeding sadece bazı çimen tohumunu atmaktan ve en iyisini ummaktan daha fazlasıdır. Çimeninizi düzgün bir şekilde overseede nasıl gidersiniz.

Çiminizi keserek (veya en azından taşmasını istediğiniz alanı) nispeten kısa olan yaklaşık 1 ½ inçten başlatın.

Çim kupürlerini, kalın çalıları kaldırmak için bölgeyi iyice tarayın (çimlerime nasıl karşı koyacağım konusundaki yazımıza bakın) ve ayrıca yeni çim tohumunu kabul etmek için toprağı sertleştirin. Çim tohumunun toprak içine dökülmesini engelleyecek herhangi bir şeyden kurtulmak önemlidir.

Çim tohumunu ve toprağı birlikte karıştırın. Karışıma ne kadar tohum koyacağınızı belirlemek için yeni bir çim başlatmak için çim tohum çantasındaki oranları kullanın.

Toprağı / tohum karışımını çimlerin üzerine yayın ve yaklaşık ½ inç kalınlığında bir örtüye eşit olarak tarayın.

Toprağın tutulmasına yardımcı olmak için ince bir katman turba yosunu ekleyin ve her şeyi aşağıya bastırın veya tamponlayın. Küçük alanlarda çimleriniz üzerinde yürüyebilir, ancak büyük çimler için çim rulo kiralama işi kolaylaştırır.

Yeni tohum alanına iyice su uygulayın (ancak taşmayın) ve toplam alanı birkaç hafta boyunca nemli tutun ya da çimlerin çıktığı görene kadar. Koşullara bağlı olarak, bu iki ya da üç hafta boyunca günde iki ya da üç defa sulama anlamına gelebilir.

Yeni bıçak ağacının ilk kez kesmeden önce yaklaşık 3 inç yükseklikte büyümesine izin verin.

Erken sonbahar (özellikle Kuzey ve Orta Batı’da) overseed için en iyi zaman, ancak çimeniniz uyur tamamlandıktan sonra overseed etmeyin.

İyi çim tohumu alın ve çiminiz için uygun olduğundan emin olun, örneğin, çim doğrudan güneşten fazla miktarda almazsa, çiminiz gölgeli alan için güneş veya çimen tohumları çekerse güneşli tohum alın.

Çim tohumunun nemli tutulması, iyi bitki çimi büyümesinin sırrıdır. Tohumların çimlenip büyümesi için neme ihtiyacı vardır, bu nedenle yalnızca bir veya iki kez su içerseniz yeni büyüme elde etmeyeceksiniz.

Topraktayla birlikte gübre ilavesi gerçekten gerekli değildir; toprağın tohumların yetiştirmeye başlaması gereken tüm besin maddeleri olmalıdır. Test edilen bir toprak numunesinin edinilmesi ve sonuçların önerdiği değişikliklerin eklenmesi, paranızı harcamak için daha iyi bir yöntemdir.