bacak kramplarına nasıl yardımcı olunur

Bacak krampları, herhangi bir zamanda meydana gelebilecek, ancak dinlenmeye çalışırken gece sık sık görülen sinir bozucu bir sorundur. Orta derecede ağrılı acıdan ızdırap sonrası durumlara kadar değişebilirler. Bacak kramplarından kurtulmak zor, bu yüzden proaktif olmak büyük bir avantaj olabilir. Neyin işe yarayıp neyin yaramayacağına dair pek çok fikir vardır, başkası için işe yaramayanlar sizin için işe yaramayabilir, bu nedenle rahatlama bulana kadar denemeye devam edin.

Yatmadan önce yapılan ritüeller

Bacağınızın kaslarını günün erken saatlerinde ve akşamın erken saatlerinde gerin.

En az 8 oz su iç. dehidrasyon kas krampajına neden olabilir, günde bardak su.

Takviye almayı düşünün: kalsiyum, magnezyum, potasyum ve vitamin B kompleksi. Kramplar, belirli vitamin, mineral veya elektrolit eksikliklerinin bir belirtisi olabilir. Diyetinize bu takviyeleri eklemeden önce doktorunuza danışın.

Almakta olduğunuz tüm ilaçları ve vitaminleri doktorunuza bildirin; diüretik gibi belirli ilaçlar, mineralleri ve elektrolitleri tüketebilir.

Parlak atel bir kas kramp değil, bacağın ön yaralanmasıdır. Bacak krampları baldır kasları, ayakları veya parmaklarını etkiler.

Kramp eğilimli olduğunuzu düşündüğünüzde, yatağınızın yanında ısıtmalı bir ped bulundurun, takın ve gitmeye hazır olun. Bir krampın ilk işaretinde, etkilenen kaslara ısı ve masaj uygulayın.

Bir ayurvedik (alternatif tıp) tedavi, üst dudağınıza sertçe basmaktır.

Kalk ve etkilenen bacakta yürüyerek uzat.