amerikan ginsengini tanımlama

Amerikan Ginsengi (Panax quinquefolius), sarmaşık ailesinin bir üyesi olan otsu bir çok yıllıktır. Doğu Kuzey Amerika, özellikle de Ozark ve Amerika Birleşik Devletleri’nin Appalachian bölgelerinde yaşıyor. Amerikan Ginsengi bir zamanlar yaygıntı, ancak bitkisel tıbbın değeri nedeniyle vahşi doğada nadiren görülüyor. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri ve Çin’de ticari olarak yetiştirilmektedir.

Amerikan Ginseng’in köküne bak. Dikey olarak büyür ve iki ayak boyunda olabilir. Sapın kılları veya dalları yoktur ve sonunda yaklaşık üç yaprak vardır.

Amerikan Ginseng’in yapraklarını gözleyin. Her bileşik yaprak, yaygın olarak dağılmış olan beş broşürden oluşur. Bu broşürler 2 1/2 ila 6 inç uzunluğunda ve 2 1/2 inç çapında. Kenarları boyunca ince dişli dişsiz, tüysüzdürler. İki dış broşür ortadaki üç broşürden çok daha küçüktür.

Amerikan Ginseng’in umbelslerini inceleyin. Bir umbel, eşit uzunlukta kısa saplarda bir çiçek kümesidir. Amerikan Ginseng’in orta sapın ucunda tek bir umbel vardır. Her bir umbelar 3/4 inç çapa kadar olabilir ve 10 ila 20 ayrı çiçek içeriyor.

Amerikan Ginseng’in çiçeklerini inceleyin. Çiçekler 1/8 inçten daha fazla değildir ve beş yayılma yaprakları vardır. Yeşilimsi beyazlar ve ilk yaz aylarında yaklaşık iki hafta boyunca çiçek açarlar.

Amerikan Ginseng’in çileklerini inceleyin. Parlak kırmızıdır ve yaklaşık 3/4 inç çapındalar. Yuvarlak veya ovaldir ve genellikle iki tohum içerir. Sonbaharda Amerikan Ginseng’in çilekleri çiçeklerinin yerini alıyor.