54 inç vinil duvar kağıdı nasıl asılır

Vinil duvar kağıdı geleneksel kağıt duvar kağıdına benzer, ancak yüzeyinde ince polivinil kaplama olması nedeniyle daha dayanıklı hale gelir. Vinil duvar kağıdı, genellikle ofisler, oteller ve yüksek trafik alan diğer yerlerde kurulu olmasına rağmen her yerde kullanılabilir. 54 inç genişliğindeki vinil duvar kağıdı daha fazla maliyet gerektirir, ancak yükleyicinin geniş alan duvarlarını daha küçük rulo duvar kağıdından daha çabuk kapatabilmesini sağlar.

Kalıp yapacağınız odanın zemininin tamamına plastik düşürme bezleri yayın. Aynı zamanda onları da temiz tutmak için lavabo ve küvetler gibi duvara yapıştırılmış tüm malzemeleri de kaplamalısınız.

Bir kutu duvar kağıdı astar açın ve bir boya tablasına dökün. Boya tabancasına bir boya rulosu takın. Odadaki her duvarı hafif bir astar katıyla sarmak için merdane kullanın. Primerin bir gece kurumasını bekleyin.

Duvara bir merdiven yerleştirin. Duvardaki zeminden yere kadar ölçmek için bir bant ölçüsü kullanın.

Sırt üste bakacak şekilde 54 inç vinil duvar kağıdını yere koyun. Bir kurşun kalem kullanarak 54 inç vinil duvar kağıdının arkasına duvar ölümünü aktarın. Kalem çizgisini makasla kes.

Kesilmiş duvar kağıdının arkasına, sert fırça bir duvar kağıdı fırçası veya silindir kullanarak selüloz duvar kağıdı yapıştırıcısı ince bir kat uygulayın. Kenarları ve köşeleri de içeren duvar kağıdının her santimini kapladığınızdan emin olun.

Duvar kağıdını nazikçe seçin ve odanın bir köşesinde merdiveninden tırmanın. Duvar kağıdının üst kısmını duvarın üstü ile köşe başı ile hizalayın. Duvar kağıdını sıkıca aşağı doğru bastırın. Duvar kağıdını ellerinizle pürüzsüz hale getirin, duvarın uzunluğunu aşağıya doğru oynayın. Genişliği ve ağırlığı nedeniyle 54 inçlik bir vinil duvar kağıdı yerleştirmek için bir asistanınızın olması gerekebilir.

Duvar kağıdının en üstüne dönün. Vinil duvar kağıdının ortasında bir duvar kağıdı rulosu yerleştirin. Herhangi bir hava kabarcığı ve fazla yapışkan çıkarmak için silindiri duvar kağıdının kenarına doğru hareket ettirin. Duvar kağıdının tümünü yuvarlayana kadar devam edin.

Süngeri ılık suya batırın, mümkün olduğunca sıkın. Aşırı yapışkanlığı gidermek için duvar kağıdının tüm yüzeyini süngerle silin.

Bir bıçak kullanarak yer süpürgeden fazla duvar kağıdını kesin.

Duvarların tamamı kaplanana kadar duvar kağıtlarının ek parçalarını takmak için işlemi tekrarlayın.