vücut nemini nasıl artıracaksınız

Normal bir gün boyunca, hatta bir ter atılmadan ortalama vücut deri, akciğerler, bağırsaklar ve böbrekler yoluyla en az 2 1/2 pint su kaybeder. Vücudunuz toksinleri yok etmek için bunu yapmalıdır. İster detoks yapsın ya da etmeyin, günlük yaklaşık 3 pint filtrelenmiş ya da şişelenmiş su içmelisiniz. Kullandığımız ve kaybettiğimiz su miktarı, kişinin büyüklüğüne ve aktivite düzeyine göre değişmekte ancak iç metabolik reaksiyon suya bağımlıdır ve 3 litre önerilmektedir. Nemlendirmeyi geliştirmek için birkaç basit ipucu izleyin ve ne kadar sağlıklı hissettiğinize şaşıracaksınız.

Diğer içkileri boşaltın. Ortalama kişinin 3 litre su tüketmesi ve az miktarda kişi bu miktarda bir şey tüketmesi önerilir. Aslında, çoğu insan ortalama bir gün boyunca kahve, çay, bira veya gazlı içecek tüketir. Tümü diüretiktir ve sıvının çoğunun vücuttan atılmasına neden olur ve bu da aslında hidrasyonu engeller.

Daha fazla su iç. Bu günlerde yapılan her sağlık önerisi bize daha fazla su içmemizi söylüyor ancak muhtemelen egzersizin yanında daha iyi sağlık için yapabileceğiniz en önemli şey. 3 litre ya da daha fazla su içmek aslında beyindeki hücreleri hidratlamak, cildi sağlıklı tutmak ve toksinleri vücuttan atmak için yardımcı olur.

Şişe suyu al. Tablet suyu, kaynak suyu veya doğal mineralli su olarak sınıflandırılsın, şişelenmiş suyun el altında tutulması ve soğuk olması, bu soda kapmak için hızlı ve ferahlatıcı bir alternatif oluşturuyor.

Egzersiz. Başlangıçta dehidrasyona neden olabilir, ancak susuzluk da artar. Elinizde bir galon suyunuz varsa ve çalışmanız sırasında yarı yarıya içmeniz için kendinizi eğitin.

Filtre. Bir su filtreleme sistemi satın almak aslında su tüketimini teşvik edebilir. Filtrelenmiş musluk suyu daha iyi tadacaktır ve filtrasyonun ilk yeniliği sağlıklı bir alışkanlık haline getirilebilir.

Su tüketin. Diyetinize daha fazla meyve ve sebze ekleyerek suyu gerçekten tüketebileceğini unutmayın. Çoğu meyve ve sebze yaklaşık yüzde 90’lık sudan oluşur ve dört porsiyon meyve ve sebze yiyerek yaklaşık 1 ½ pint su temin edebilirsiniz.