sinir ağrısı nasıl iyileşebilir

Sinir ağrısına, sinir yaralanması, burkaj, zayıf dolaşım, uygunsuz diyet, diyabetik nöropati, ameliyat sonrası travma ve multipl skleroz ve siyatik gibi tıbbi durumlar da dahil olmak üzere birçok şeyden kaynaklanabilir. Sinir ağrısı belirtileri yanık, bıçaklama ağrısı, hissizlik, güçsüzlük ve etkilenen bölgede karıncalanma hissi içerir. Sinir ağrısının azaltılmasına yardımcı olmak istiyorsanız, sorunu çözmek için göz önüne almanız gereken farklı tedaviler mevcuttur.

Homeopatik ilaçları iyi kullanın. Sinir ağrısı tedavisinde yaygın olarak kullanılan homeopatik ilaçlar Hypericum, Veratrum albümü, Arsenicum albümü, kükürt, Rhus toksik, arnica, nux vomika, Ruta, belladonna, Aconite, Kalmia ve Bryonia’dur. Hangi ilaçların belirtilerden bağımsız olarak yararlanılacağını ve hangi gücü ve dozajı kullanmanız gerektiğini belirlemek için bir homeopatik uygulayıcıyla görüşmelisiniz. Homeopatik ilaçların uyuşturucu ile etkileşimi yoktur.

Sinir ağrınızı hafifletmek ve stres azaltmak için kediotu çayı iç. Kediotu, Asya’nın ve Avrupa’nın alanlarından köken alan çok yıllık bir kökten gelir. Seçtiğiniz ürünün yönergelerini uygulayın. Hamileyseniz veya hemşirelik yapıyorsanız veya uykusuzluk için afyon, benzodiazepin, barbitürat, anti-psikotik ilaçlar, antidepresanlar veya tezgah üstü uyku ilaçları kullanıyorsanız alkollü kedi otu çay içmeyin. Kedioterbabanız uyuşukluğa neden olduğundan, kediotu çayı içtikten sonra arabadan kaçınmalısınız.

Soğuktan sıcaka geçin. Sinir ağrısından kurtulmak ve beraberindeki iltihaplanmayı azaltmak için etkilenen bölgeye bir buz torbası uygulayın ve daha sonra bir ısı paketi haline getirin.

Mikrodenetleyici Elektriksel Nöromuskulasyon Uyarısı veya mikrodatalık tedavisi ile ilgili bazı oturumları programlayın. Bu tür tedavilerde, elektriksel titreşimler, ağrınızdan kurtulmanıza yardımcı olabilecek bir makine ile vücudunuz boyunca yayılır. Bunlardan hangisinin mikrodalga tedavisine erişim sağladığını bulmak için bölgenizdeki bütüncül uygulayıcılarla görüşün. Holisticmedicine.org adresindeki American Holistic Medical Association web sitesine gidin ve size en yakın uygulayıcıyı bulmak için “Bir Doktor Bul” a tıklayın.

Bir akupunktur uzmanı edinin. Sağlık ve tıbbi koşulları tedavi eden bu eski Çin usulü, ağrıyı ortadan kaldırmak için çok iyi çalıştı. Akupunktur vücudunuzdaki belirlenmiş bölgelere veya meridyenlere çok ince iğneler sokmaktan ibarettir. İhtiyacınız olan tedavi sayısı ağrınızın ciddiyetine ve ne kadar süredir acı çektiğinize bağlıdır.

Aldığınız alternatif tedaviler hakkında doktorunuza danışın: Bu ilaçların kendisine verilmeden önce bir çocuğa güvenli olup olmadığını doktorunuza veya uygulayıcısına sorun.: Doktorunuza ağrınızın devam edip etmediğini bu teapileri kullandıktan sonra bile bildirin.