max pumpkins büyümek için nasıl

Big Max Pumpkins çevresi 70 inç boyutunda büyür ve 100 lira ağırlığındadır. Bu muhteşem balkabaklar, parlak turuncu ciltleri ve onları, Cadılar Bayramı dekoru veya jack-o-fener numuneleri olarak ideal hale getiren kalın sarı-turuncu eti var. Ancak, hepsi bu kadar değil, bu balkabaklılar da lezzetli balkabaklı turta yapıyorlar.

Kabuklu tohumları son beklenen ilkbahar donundan 2 ila 3 hafta önce ekin. Kısa bir büyüme mevsimi olan serin bir iklimde yaşıyorsanız bu özellikle önemlidir. Kabakların olgunluğa erişmesi için 120 günlük donmadan serbestçe büyümeleri gerekir. Bölgelerinizde 120 gün büyüyen bir mevsim yoksa, onlara başlamak onlara ihtiyacınız olan ek süreyi sağlayacaktır.

Her gün en az altı saat doğrudan güneş ışığı alan güneşli bir yer seçin. Kabaklar güneş ışığında gelişirler. Bu Big Max kabaklar için avludaki en güneşli alanı seçin. Ne kadar çok güneş alırsa o kadar iyi gelişirler.

Çapı 2 feet olan kir höyüğü oluşturarak bitkiler için toprağı hazırlayın. Bol miktarda organik madde ekleyin ve iyice karıştırın. Ticari gübreyi tercih ederseniz, gübreyi ekmenin zamanı geldi. Ambalaj üzerindeki önerilen miktarı uygulayın ve mevcut toprağa karıştırın. Fidelerinizin tohumlarını veya genç köklerini yakabildiğinden fazla tavsiye etmeyin.

20 adım aralıklarla tepeler yaratın. Bitki başına bir tepeye ihtiyacınız olacak, buna göre planlayın. Kabaklar çok fazla yer kaplıyor, ancak bir ödül balkabağını büyümek istiyorsanız, bitkinin asmasına izin vermelisiniz ve onları aşırı derecede sıkmamalısınız.

Bitki büyüyen mevsimin en az 120 günde olduğu bahçelerde Büyük Max balkabağı tohumlarını doğru yerde toplayın veya tüm donlanma tehlikesinden sonra fideleri nakledin. Tohumlar en fazla bir inç derinliğe dikilmeli ve toprakla kaplanmalıdır. Tepe başına iki ila üç tane tohum edin. Sonradan tepeye bir sağlıklı bitki hariç hepsini kaldıracaksınız. Tohumları çözmek ve sağlam bir toprak oluşturmak için ellerinizle sıkıştırın.

Yeni dikilen balkabakaları suya maruz bırakın ve tohumlar çimlenene kadar toprağı nemli tutun. Sıcak topraklarda, kabaklar 5 gün içinde çimlenir, ancak serinletilmiş toprağın 10 günü bulabilir.

Kabak bitkileri gerçek yaprakların ilk setini büyüttükten sonra bir bitki hariç hepsini çıkarın. Mükemmel sağlıklı bitkilerin çıkarılması zor olabilir, ancak daha fazla düşünmenin içine aldanmayın. Bir ödül balkabağını yetiştirmek için, bir bitkiyi bir tepeye bırakmanız gerekir.

Erken büyüme için düzenli olarak yüksek azot gübresi ile gübreleyin. Bu yaprak ve kök gelişimini teşvik edecektir. Çiçeklenmeden hemen önce yüksek fosfor gübresine geçin.

Toprağın kuruduğunda akşamları bitki tabanı suyun. Yapraklara su girmemeye özen gösterin. Kabak gece hızla büyür ve bu büyümeyi teşvik etmek için eklenen suyu kullanabilir.

Meyve yumuşaklık boyutuna ulaştığında üzüm başına her balkabağını çıkarın. Bu balkabağını gübrelemek ve suya devam ettirmek.

Sarmaşığı ucu sıkarak eritin ve yeni meyvenin oluşmasını önlemek için her 20 adıma ulaştığında her iki taraf da vurur.

Büyük balkabaklar o kadar büyür ki sarmaşıktan çekilmeye başlarlar. Bunu önlemek için asmayı basitçe izleyin ve kabak yakınındaki asma köklerini sökün. Bu kabak oda asma çekmeden büyümek sağlayacaktır.

Büyük büyümekte olan balkabağısı hızla büyür. Kurak dönemlerde, büyümesini sürdürmek için bitkinize haftada iki kez 15 ila 20 galon su vermeniz gerekebilir.