evdeki şeyleri nasıl saklayabilirim

İyi bir saklanma yeri eşyalarınızı ve gizliliğinizi korumaya yardımcı olur. Saklamak istediğiniz şeyleri düzgün şekilde paketlemek, onları sakladığınız yere kadar önemli olabilir. Kalıp, küf ve hayvanlar paketlenmemiş ürünleri yok edebilir. Eşyalarınızı paketledikten sonra gizlemek için bir kılık değiştirme veya yer seçin. Gizlenen yerleri aradığınızda yaratıcı olun ve öğeye ne sıklıkta erişmeniz gerektiğini düşünün.

Nem emici paketler ve fermuarlı kilitli bir çanta veya ilaç şişesi gibi su geçirmez bir kap satın alın.

Ürünü ve nem emici bir paketi plastik, su geçirmez bir kapta koyun. Kap, eşyayı temiz ve kuru tutar ve paket kalıp ve küfü önler.

Çantayı mühürle. İçeride çok fazla hava tutmamaya çalışın. Daha küçük nesnelerin gizlenmesi daha kolaydır.

Çevrenin bir karışımı olan kılık değiştirmeyi seçin. Örneğin, öğeyi tahıl kutusundan yatak odasında saklamak isterseniz gizlemeye çalışmayın.

Maddeyi içeren torbayı gizleyin. Örneğin, bu bir un konteynırının içine koymak kadar basit olabilir, saptırma güvenli veya atılmış çocuk oyuncağı. Diversion kasalar gerçek ürüne benzemekte ve dolaşmak için ağırlıklandırılmaktadır. (Bkz. Referanslar 2) Bazen bir eşyayı gizlemek için bir kılık değiştirme yeterlidir.

Örtülü öğeyi uygun ayara yerleştirin. Örneğin, bir çocuğun oyuncağının içine para koyarsanız, diğer oyuncaklarla birlikte oyuncağı çocuğun odasına geri koyun.

Yerel bankanıza emanet kasası kiralayın, kıymetli evraklarınızı temin edin ve paranızın çoğunu bankaya koyun.

Düzenli ve kullanışlı yerlerde biraz para bırakın. Bir hırsız bulursa, her şeyi bulduğunu ve gittiğini düşünebilir.

Güvenli bir saklanma yeri seçin. Örneğin, evinizdeki bir başkası çöp kutusunu atabilirse, çöp kutusu altına bir şey gizlemeyin.

Maddeyi sık kullanıyorsanız veya öğeye hızlı bir şekilde ihtiyacınız olursa, erişilmesi kolay bir saklanma yeri kullanın. Öğeyi görmezden gizleyecek şekilde gizleyin veya havalandırma deliği gibi erişilmesi kolay bir nokta seçin.

Erişmeniz gerekmiyorsa uygun olmayan bir yer seçin. Bu, başkasının yanlışlıkla öğeyi bulma olasılığını azaltır. Örneğin, bir akvaryumun tabanındaki çakıl veya bir bitkinin saksı toprağına gömün. Ayrıca içi boş bir mobilya bacasında veya klima gibi bir cihazın içinde saklayabilirsiniz.