dövme sonrası şişmeye nasıl yardımcı olabilirim

Cildinizdeki bir dövme sanatçısının araçlarının travması dövme damgasını vurduktan sonra bölgenin şişmesine neden olur, özellikle dövme ayaklarınızın, ayak bileğinizin veya önkoldan oluşuyorsa. Bir ila üç gün süren taze bir dövmenin tamamlanmasından sonra hafif ateş ve kızarıklık nadir değildir. Neyse ki, konuyu evinizdeki yaygın ev ürünleri ile çözebilirsiniz.

Ticari bir buz paketini ince bir pamuklu bezle sarın veya plastik bir fermuar türü çantayı buz küpleri ile doldurun ve ince pamuklu bir bezle sarın. Buz paketi cildinizle doğrudan temas etmemelidir veya doku hasarı oluşabilir.

Buz paketini çıkarmadan önce dövme alanındaki buzu birer birer 10 ila 15 dakika tutun.

Buz uygulama seansları arasında en az 15 dakika bekleyin. Şişme ile mücadele etmek için ilk 24 saat boyunca gerektiği kadar tekrarlayın.

Ürünün talimatlarına göre asetaminofen, ibuprofen, naproksen veya aspirin kullanın. Web MD’ye göre, bir doktor tarafından tavsiye edilmedikçe, 20 yaşın altındaysanız aspirin kullanmayınız.

Ayak veya bacak dövme yaptırırsanız şişmeleri hafifletmek için bacaklarınızı yükseltin. Bir sırt çantasına oturun veya yatakta yastıklarla ayaklarınızın üzerine basınız.