çimento duvarlarına asılacak şeyler

Çimento duvarları evinize çekici gelebilecek modern bir his verebilir, ancak çimento duvarları bir resmi asmak veya duvar dekorasyonunu zorlaştırabilir. Beton duvarlar duvar dekor asılı durmasına izin vermeyin. Evinizde özgün çimento duvarlarının tadını çıkarmak için çıplak duvarlarla yaşamak zorunda değilsiniz. Özel malzemelerle öğeleri çimento duvarlarına asmak mümkündür.

Kanca ve halka bandı satın alın. Kanca ve halka bandı, duvar dekorasyonlarını delik delme olmadan asmak için özel teknolojiyi (popüler ticari markalardan Velcro tarafından anılır) kullanır. Ağırlık sınırı asmayı düşündüğünüz nesnenin ağırlığını aşan bir kanca ve halka bandı ürünü satın aldığınızdan emin olmak için ambalajın üzerine bakın.

Çimento duvarını sabun ve su ile yıkayın. Bu, yapıştırma işlemine müdahale edebilecek herhangi bir kiri giderir. Duvar dekorunuzu asmaya çalışmadan önce duvarı kurumaya bırakın.

Koruyucu desteği kanca ve halka bandının esnek yanından çekin. Askıdaki öğenin arkasındaki düz ve düz bir kısma kanca ve halka bandı şeritleri takın (genellikle, bandın öğenin üst kısmına doğru iliştirilirsiniz). Şeridi dikkatli bir şekilde pürüzsüzleştirin.

Kanca ve halka bandı kombinasyonunun sert kısmını duvara asacağınız öğeye önceden eklediğiniz tarafa – “ilmekler” bölümüne yapıştırılan “kancalar” kısmına takın. Açıkta kalan koruyucu tabakayı kanca ve halka bandının sert kısmından soyun.

Maddeyi çimento duvarına yapıştırın ve düz bir dakika tutun. Bu, duvara yapışacak kanca ve halka bandajındaki yapışkan desteğini verir.

Ellerinizi yavaşça nesneden uzaklaştırın. Kanca ve halka bandı başarısız olursa ve öğe kaymak isterse eşyaları yakalamaya hazır olun. Düşme ihtimali varsa, duvardan çıkarın ve daha fazla kanca ve halka bandı parçası ekleyin.

Asmak istediğiniz öğenin ağırlığı için derecelendirilmiş bir genişletme kancası satın alın.

Genişletme kancanızı çimento duvarına karşı, duvar süslemenizi asmak istediğiniz yükseklikte tutun. Bir kalem alın ve vidaları takacağınız çapadaki delikleri doldurun.

Genleşme çapağını duvardan çekin. Çimento matkap kullanarak çimento duvarlarınıza başlangıç ​​delikleri açınız.

Genleşme kancasını oluşturduğunuz marş deliğinin üzerine yerleştirin. Çapa, oluşturduğunuz başlangıç ​​deliklerine kadar hizalayın. Genleşme çapasına ait vidaları doğrudan marş deliklerine sürün.

Ankrajı taktıktan sonra duvarı kapatın.

Duvar süslemenizi genişleme çapa üzerine asın. Duvar süsü düz durana kadar sağa veya sola doğru eğin.