çay nasıl ev sahipliği yapacak

Çoğu Amerikalı bir çay düşünürken, parmak gıdaları ve şık bardaklarını düşünürler. Bu ican, ikindi çayının geleneğine, yani düşük çay olarak da bilinir. “Düşük” terimi, ilgili kişilerin sınıfa değil, daha ziyade sehpalar gibi düşük masaların etrafında servis edildiğine işaret eder. Düşük çay, hafif yiyeceklerle samimi bir sosyal ilişkidir. Yüksek çay, iş gününün ortasında çaylara katılamayan işçi sınıfına giren insanlarla ilgilenme eğilimindeydi, işten eve geldiklerinde daha kalabalık bir yemek yemek olurdu. Geleneksel olarak bir aile meselesi olmasına rağmen, günümüzün yüksek çayları daha çok bir akşam yemeği partisine benziyor.

Bir menü planlayın. Yüksek çay, içten et yemeklerine odaklandığı için “et çayı” olarak da adlandırılır. Menü, biftek, jambon veya çoban pastası gibi yemekleri içermelidir. En az iki et seçeneği, bir balık seçeneği, bir sebze veya iki ve birkaç basit tatlı seçeneği düşünün. Bu bir akşam yemeğinin eşdeğeridir. İçki içecekleri, özellikle de çayları da içerecek şekilde. Geleneksel İngiliz çayları, çoğunlukla siyah çaylardır, örneğin Earl Grey ve İngiliz Kahvaltısında süt ya da limon ve şeker bulunur. Modern çaylar mevcut çok çeşitli seçeneklerden yararlanabilir, bu nedenle geleneklerle sınırlanmış hissetmeyin. Bazı bitkisel ve kafeinsiz çayları da içerebilirsin.

En az iki hafta önce davetiyeleri yaratın ve çayınıza gönderin. Tarih, saat ve yer gibi standart ayrıntılarla birlikte, menüden bir örnek ekleyin. Çoğu Amerikalı, yüksek çay ve ikindi çayı karıştırdığından, konukların gitmeden önce yemek yeme ihtimalini ortadan kaldırmak için sadece parmak gıdalarından ziyade tam bir akşam yemeğini beklediklerini bilmelerini sağlayabilir. Ayrıca, misafirinize, sahip olabilecekleri gıda alerjilerini veya özel diyet ihtiyaçlarını bildirme fırsatı da sunar.

Menünüze dayalı bir alışveriş listesi oluşturun. Buzdolabınızda bir boşluk varsa, çayın çoğundan birkaç gün önce alışveriş yapmak en iyisidir. Tabak, bardak ve mutfak eşyalarınızın tedarikini de kontrol edin ve aynı anda ihtiyacınız olabilecek diğer şeyleri alın.

Yüksek çay, düğün veya bebek duşlarını, Anneler Günü ve doğum günleri gibi bayramları ya da kızların hayatında büyük olayları kutlamak için iyi bir yoldur.

Vaktinden önce neyin hazırlanabileceğini belirleyin ve çayın akşamında ısınmasını veya soğuk servis yapılmasını sağlayın. Sonra peşin porsiyona başlayın. Bu misafirleriniz geldiğinde mutfağa girmek yerine misafirlerinize odaklanmanızı sağlar.

Misafirleriniz gelmeden bir saat önce bardak, çay, şeker ve limonun yanı sıra mezeleri de hazırlayın. Misafirleriniz geldiğinde, onlara ilk fincan çaylarını dökmeniz gerekir. Akşam boyunca doldurulan su için bir su ısıtıcısını sıcak suyla kaynatın.

Akşam yemeği servis edin ve şirketinizin tadını çıkarın. Geleneksel yüksek çayların aksine, çayın odağı misafirlerinizin keyfini çıkarmaktır.

Çörekler gerçek Devonshire kremalı ilahi, ancak Amerikan mağazalarında bulmak zor olabilir. Onu çevrimiçi sipariş edebilir, kendiniz veya gerçek krema kullanabilirsiniz.