Buğday tohumu tohumları yetiştirme şekli

Wheatgrass doğal bir detoks ajanı ve enerji verici ve çim veya meyve suyu şeklinde yiyebilirsiniz. Tam olarak yetiştirildiğinde uzun çimleri andırır ve kediler bir atıştırmalıktan hoşlanırlar. Buğday çimi oldukça hızlı büyür ve az bakım gerektirir. Evinizde buğday çimi bir düzeni pratik olabilir ve aynı zamanda mutfağınıza veya banyonuza biraz renk katar.

Altı ila 12 saat boyunca az miktarda su içeren bir tepsiye buğday tohumu tohumları yerleştirin. Bu onları filizlenmeye teşvik edecektir.

Tohumlarınız filizlendiğini fark etmezseniz, az miktarda ev bitki yemi ekleyin. Bu, tüm tohumların filizlenmesindeki olasılığı artıracaktır.

Bir tepsi veya kabı 50/50 oranında toprak ve turba yosunu karışımı ile doldurun. Karışım ince olmalıdır (1 1/2 ila iki inç derinlik).

Çimlendirilmiş tohumları kaba serpin. Tohumların çakışmadığından emin olun.

Çimlendirilmiş tohumları turba yosunu ince bir tabaka ile örtün ve suyun içine koyun. Turba yosunları güzel bir örtücüdür ve aynı zamanda tohumlarınızı gerekli besin maddeleriyle birlikte verir.

Buğday çiminde küf oluştuğunu fark ederseniz, hasat ederken küfün üstünde kesilmiş olduğunuzdan emin olun. Kediniz varsa ayrı bir buğday çimi tablasını büyütün.

Yedi inç yüksekliğe ulaştığında buğday çimi hasat edin. İlkbahar, yaz ve sonbaharda çimler dışarıda yetiştirilebilir.