büfenin üzerinde bir ayna asmak nasıl

Açık büfe veya büfe üzerine bir ayna asmak, mobilya parçasının düşük yüksekliğini dengelemek ve odanın görsel olarak büyütülmesi için mükemmel bir yoldur. Aynalar ışığı ve onların karşısındaki her şeyi yansıtır. Bu nedenle, cazip bir sanat eseriniz varsa ya da nefes kesici bir manzaraya sahipseniz, ayna hoş bir görsel efekt yaratmaya yardımcı olur. Uygun aletlere sahipseniz ayna büfesinin üzerine monte etmek zor bir iş değildir.

Aynayı büyük bir kağıt veya gazete sayfasının üstündeki bir çalışma yüzeyine yerleştirin.

Keskin bir kurşun kalem eşliğinde aynanın etrafında dolaşın.

Ayna şeklini makasla kesin.

Kağıdı büfenin üstündeki duvara maskeleme bandıyla tutturun. Ayna için en iyi yerleşimi bulmak için gerekirse kağıdı yeniden konumlandırın. Bu, ağır aynayı tutmak zorunda kalmanızı önler ve bu da kırma şansını artırabilir.

Aynanın en iyi yerini seçtiğinizde kağıdın üst kenarının durduğu duvarı her iki uca yakın iki yerde duracak şekilde işaretleyin. Bu, üst kenarı iki işaretle sıralayarak aynayı düz bir şekilde asmanıza izin verir.

Duvara monte etmek için tel kullanıyorsanız, bandı aynanın arkasındaki üst kenardan montaj D-halkalarına veya delikli kancalara dik olarak uzatın. Aynı zamanda, D-halkalarının veya tel deliklerin kancalarının ne kadar sol ve sağ kenarda oturtuğunu da belirler. Aynanın üst kenarını belirtmek için yaptığınız işaretlerden duvarın altındaki bu mesafeyi işaretleyin. Bu, resim kancalarınızın nereye yerleştirileceğini belirlemenizi sağlar. Büyük, ağır aynalar için iki veya daha fazla kanca kullanmanız önerilir.

Çiviyi resim askısı kancasındaki deliğe kaydırın. İlk işarette duvarın içine dibine bastırın, böylece resim kancasının dibinde işaret kalır. Tırnak açıyla girer ve aynaları ve her türlü ağır dekoratif resmi tutmada etkilidir. İkinci işarette diğer resim kancasıyla yöntemi tekrarlayın. Ayna küçükse ikisini kullanmak gerekli değildir.

D-halkalarını hizalayın ya da aynanın arkasındaki kabloyu resim askılarındaki kancalarla hizalayın ve açık büfenin üzerine dikkatlice asın.

Aynanızın ağırlığı için uygun resim askısı kancaları satın alın. Örneğin, tek tırnaklı resim çengeli aynaları veya 30 libre ağırlığa sahip diğer sanatları tutar. Resmi kancaları almaya başlamadan önce resim kancalarındaki talimatları okuyun ve doğru kancaları almanızı sağlayın.