yavaş bir adım atarak bir eve nasıl isabet edeceksin

Yavaş eğimli softbolda bir eve isabet etmek, oyunun hızlı perde sürümlerinden biraz daha zor. Top ile temas kurmak çok daha kolay olsa da, topun kendi gücünden azlığı olduğu için topu çitin üzerine getirmek için daha fazla güce ihtiyaç duyarsınız. Yapabileceğiniz en önemli şey, doğal olarak topu sertçe vurmak için güç kazanmaktır, ancak uygun bir salınım, mesafenizi büyük ölçüde artırabilir.

Her iki elinizi de yarasa tabanında, diğerinin üstünde olacak şekilde yerleştirin. Eğer sürahi senin solun ise, sağ elin üstte olmalı, tersi de. Daha fazla kontrol için alt elinizi bir santimetre veya iki santimetre ile aşağıya yerleştirebilir veya alttaki elin gerçekten düğmeyi alt kısmına kavrayacak şekilde elinizi aşağıya doğru sürünüz. El pozisyonunuza gelene kadar salıncak hareketlerini yapın.

Sopayı arkadan ve üstünden, eller arka kulağınıza yaklaşana kadar getirin. Dizlerinizi hafifçe bükün. Top atışa kadar bu konumda kalın.

Kalçalarınızı sürahiden çevirin ve ağırlığınızı sırtınızın ayağına kaydırın. Bu işlemi sırasında başını kafa tutun, çünkü görüşünüzü kaybederseniz vurmak zorlaşır. Bir salınım gücünü kalçalarından alır, bu nedenle eğer bir ev çalıştırmayı isterseniz, kalçalarınızı başınızı çevirmeye zorlamadan gidebildiği yere kadar döndürmeniz gerekir.

Ağırlığınızı ileri kaydırın ve top plakaya yaklaşırken kalçalarınızı atıcıya doğru çevirin. Bazı oyuncular bu süreçte küçük bir adım atmayı sever, ancak bu isteğe bağlıdır ve gerçekten gücü artırmaz. Kalçalarınızı döndürdükten sonra, kollarınız doğal olarak aşağı inmeye başlar, bu nedenle onları salıncak bir hareketle aşağıya doğru çekin ve topla temasa geçin. Bir ev turu yapmak için topun alt kısmına çarpıp biraz yukarı doğru salınmanız gerekecek. Top birkaç santim olan yarasa üzerindeki “tatlı nokta” tarafından vurulduğunda en uzağa gidecek.

Salıncaklarınızı takip edin ve kollarınızı vücudunuzun çevresine getirin. Yararlanmayı kolaylaştırıyorsa yarasa bir elle bırakılabilir. Yarayı vücudunuzun diğer tarafına getirdiğinizden emin olun, çünkü salıncaklarınızı takip etmezseniz, yanlışlıkla salınımı erken durdurabilir ve gücü kaybedebilirsiniz.