pembe limonata yaban mersini büyütmek nasıl

Normal bahçe zımbalarından bir ara verin ve pembe limonata yaban mersini, 2010’da piyasaya yeni bir çeşit ile bahçenize canlı renk ekleyin. Geleneksel yaban mersini pembe olan olgunlaşır ve sadece onlar tam olgunlaştıktan sonra mavi açın. Pembemsi limonata çilekleri, sıcak pembe canlı bir gölgeyle olgunlaşır. Yaz mevsiminde çilek, yeşillik aroması ile patlar, ilkbahar sırasında açık pembe çiçekler açılır ve sonbahar boyunca ateşli turuncu yapraklar bitki süslenir. Doğru ekim teknikleri ve bitki bakımı gelecek yıllardaki bitkilerin sağlık ve canlılığını sağlayacaktır.

Günde en az 6-8 saat güneş ışığı alan bir dikim manzarası seçin. Bitkiler biraz gölge tolere eder, ancak bitkiler çok fazla gölge alırsa çiçek ve meyve üretimi azalır. Pembe Limonata yabanmersini bitkileri peyzaj yataklarında, sınırlarda veya büyük dikimlerde kullanılabilir.

PH’ı belirlemek için ekim alanındaki toprağı test edin. Pembe Lemonade yaban mersini pH seviyeleri 4.0 ile 5.0 arasında asitli topraklarda en iyi şekilde gelişir. Toprak test kitleri çevrimiçi olarak ve yerel kreşlerde mevcuttur.

PH seviyelerini gerektiği gibi değiştirin – yüksek pH seviyeleri sarı yaprakları etkiler ve sonunda bitkileri öldürecektir. PH seviyeleri 5.5 ila 7.0 arasında ve toprak kumlu ise, bahçe topunun en üst 6 ila 8 inçüne 4 ila 6 inç asit turba eklenmesi yeterli olacaktır. Aksi takdirde, pH’ı bir puan artırmak için her 50 kübik feet kumlu toprakta 1 ila 2 kilo elemental sülfat veya 50 kübik fitil toprağı başına 3 ila 6 pound ekleyin. Elemental sülfür çalışması yaklaşık bir yıl alır. Demir sülfat bir ay içinde çalışır, ancak bazik kükürt ile karşılaştırıldığında dozajın üç katını gerektirir. Toprak pH değerinin 7,0’dan yüksek olması veya düzgün bir şekilde akmaması durumunda, yaban mersini bitkisi için yükseltilmiş bir dikim alanı oluşturun.

Bitkinin kök sistemini kolayca yerleştirecek kadar geniş ve üst köklerin 3 ila 4 inç toprakla kaplanabilmesi için yeterince derin bir delik bulun. Pembe Limonata yabanmersini bitkisini deliğe yerleştirin ve toprağın yarısını doldurun.

Hava cebini çıkarmak için deliği suyla yıkayın. Su boşaltıldıktan sonra, deliği toprağın geri kalan kısmı ile doldurun.

Pembe Limonata yaban mersini, ortalama yıllık minimum -30 ila 25 derece Fahrenhayt derece sıcaklıklarıyla karakterize edilen Amerika Birleşik Devletleri Ziraat Bölgeleri dört ila dokuz arasında dayanıklıdır.

Ekim alanına malç 2 ila 4 inç katman ekleyin. Bu, toprak sıcaklığını düzenler, yabancı ot üretimini caydırır ve toprak nemi tutar.

Ektikten sonra pembe limonata yabanmersini bitkisini iyice suyun ve daha sonra düzenli olarak toprak nemini muhafaza edin. Bitkiler haftada yaklaşık 1 inç su almalıdır.

Ekimden sonraki ilk iki yıl boyunca bitkiden çiçekleri çıkarın. Bu, vejetatif büyümeyi teşvik eder ve meyve üretimini ve genel bitki sağlığını geliştirir.