Kore kavunları nasıl büyütülür?

Kavunlar ilkbahar, yaz ve sonbaharda çeşitli çeşit ve çeşitlerde yetişir. Kore kavunları Asya ve Kore’den geliyor ve ince altın cilt, beyaz ete soluk şeftali ve kantal-şekilli lezzet sunuyor. Kore kavunları pürüzsüz veya çizgili cilde sahip olabilirler ve çeşitliliğe bağlı olarak dairesel veya dikdörtgen olabilirler. Meyveleri gelişmek ve meyve vermek için kavun için uygun ekim ortamlarına ihtiyaçları vardır.

Toprağın ve havanın 65 ila 70 dereceye kadar ısınca ilkbaharda Kore kavun tohumlarını veya fidelerini dikin. Kavun bitkileri don veya soğuk, ıslak toprakta başarısız olur. Onlara en azından 55 günlük sıcak vermeyi sağlamak için üç ila dört aylık yaz mevsiminde Kore kavunlarını ekin.

Uygun dikim sitelerini seçin. Kore kavunları, gün boyu tam güneşe maruz kalmalı, hızlı drenaj ve iyi hava dolaşımı. Sıradaki bitki başına 2 fit, satırlar arasında 6 ila 8 fit boşluk bırakın.

İş yerinden ve kaynaklardan tasarruf etmek için toprağı yalnızca işaretli ekim alanlarında tadil edin. 6 inçlik bir bantta en üst 10 inç içine kazın ve gevşek, nemli ve besleyici bir temel için 3 ila 4 inç organik kompostu doğal toprağa çevirin. Besin artırmak için üreticinin talimatlarına göre 5-10-10 gübreyi en üst 3 inç’e karıştırın.

Bitki Kore kavun, ekim alanlarında 1/2 ila 3/4 inç derinlerde tohumlanır. Daha hızlı bir başlangıç ​​için bitki fidanları, kök topları kadar derin ve geniş deliklerde.

Her Koreli kavun çekirdeği veya fide suyunu 2 inç suyla çözmek ve haftalık sulamalarında bu miktarda tutmak. Toprağı nemli tutmak ve yabani otlardan arındırmak için her bitkinin etrafında 2 fit’lik bir organik malç yayın.

Çilelendikten sonra bir hafta süreyle kavunları 33-0-0 gübreye gübre olarak verin, 1 çay kaşığı oranında. bitki başına. Gübreyi sapın kenarındaki toprağa dökün ve üst 2 inç toprak ve suya karıştırın.

Kore kavunlarını olgunluk dönemlerinde hasat edin. Daha fazla olgunlaşma için bu kavunları asmada bırakmayın – çürümeye veya güneş yanığına neden olacaklardır.