kauçuk bantları olmadan örgü tutma yöntemi

Dünyanın dört bir yanındaki kültürler, eski saç şekillendirme yönteminin bir parçası olarak saç örgüleri yaparlar. Çeşitli materyaller bir örgü parçasını başarıyla tutacak ancak düşük maliyet ve lastik bantların bulunması onları ortak bir araç haline getiriyor. Bununla birlikte, şimdiye kadar saçlarından lastik bir bant çıkartmış olan herkes, kavrama ile bağlantılı acılı çekme ve sıkıcı toparlanmayı bilir. Biraz yaratıcılık ile, örgülerini kauçuk bantları olmadan tutmak kolaydır.

Örgü uçlarını küçük tutacaklarla tutun. Saç örgüsünün altına küçük bir makaranın alt yarısını kaydırın ve saçları sabitlemek için makaranın üst yarısını bastırın. Içinde küçük dişli kafesler kullanarak saç kaymasını önleyin. Minik dişler, ipleri sıkıca kavrar, örgüyü sağlamlaştırır. Baretler kalın, kıvırcık saçlar veya kafa derisinin ortasında biten örgüler üzerinde iyi çalışırlar.

Silikon saç elastiklerini örgülerin etrafına sarın. Silikon saç elastikleri, acı ve karışıklık olmadan geleneksel bir lastik bandın esnekliğini ve güvenliğini sunar. Örgü ucunun etrafında silikon elastik sarın ve sarın, geleneksel bir lastik bantta olduğu gibi. Sıkı ve sağlam hissetene kadar saçları silikonlu elastik vasıtasıyla tornaya ve çekmeye devam edin. Bu yöntem saç her türlü çalışır.

Örgü uçlarını sandviç torba büküm bağlarıyla sıkıca tutun. Büküm bağlantıları ağrı içermez, ucuzdur ve kullanımı kolaydır. Her iki ucunu da büküm kravatını yukarıya ve örgü ucunun etrafına çekin. Büküm kravatını, parmaklarınızla kılların çevresindeki uçları tutup birkaç kez bükerek sabitleyin. Daha şenlikli bir görünüm için şeritleri bükme kravatının üzerine bağlayın.

Kolayca, düşük bakım gerektiren bir çözüm için bir barette veya daha büyük klipsle saç derisine saç örgü saçlarınızı sıkıştırın.