ikea’dan ağır bir duvar rafı asmak nasıl

Ikea, ince, hafif raflardan kitaplar ve diğer koleksiyon için ağır raflara kadar çeşitli raflar üretir. Ağır bir raf asmak, ahşabın ağırlığını desteklemek için duvarda uygun saplamalar bulmayı gerektirir. Şans eseri Ikea, raf askılı setlerinde gerekli tüm vidaları tedarik ederek parantezlere uyan çapa vidalarını bulma ihtiyacını ortadan kaldırır. Özel raf modeliniz için Ikea tarafından sağlanan talimatları daima kontrol edin.

Duvar üzerinde bir saplama bulucusu çalıştırın ve saplama bulma ışığı yandığında saplamaları bir kalemle işaretleyin.

Rafların oturduğu dikey metal çubuk olan standart rafı duvar saplamasının üzerine yerleştirin. Standart olmasını istediğiniz yükseklikte standart bir üst delikten kalem tutturun.

Raf setinizde bulunan vidalardan biraz daha küçük olan pilot deliklerini saplamalara indirin. Genellikle 1/8 inçlik bit uygundur.

Ikea raf kitindeki metal standardın üst deliğini, delinen pilot delikle hizalayın. Raf bölmesindeki vidaları metal standart deliğine yerleştirin ve matkap ile duvarın içine itin.

Bir sonraki saplamayı işaretleyin. İlk raf standartının üstünde bir ruh seviyesi tutun ve ikinci standardın nerede oturacağını belirtmek için bir sonraki saplama üzerinde bir işaret koyun. İkinci standart için pilot delikleri delin ve asın.

Raf standartlarına karşı bir ruh seviyesi tutun ve her standartın alt deliğine bir vida takmadan önce onları düzeltin.

Rafınızı istediğiniz yüksekliğe her standarta tutturun.

Rafı brakete yerleştirin ve braketlerdeki deliklerden rafın altına bir vida takın. Vida, rafı yerine sabitler.