benim bahçede solucanlar nasıl tanımlanır

Bir bahçedeki toprak, kazmaya başlayana kadar göremediğiniz pek çok böcek ve kurtçağa sahiptir. Birçok kişi bu canlıların karşısında yalpalıyor olsa da, aslında bahçenizin sağlıklı olduğunun bir işaretidir. Solucanlar özellikle bitki köklerine yakın toprakları havalandırarak ve toprağa doğal gübre sağlayarak bir bahçe için büyük fayda sağlarlar. Bir bahçede bulunan birkaç solucan türü türü vardır.

Bahçeye 5-6 inçlik bir bahçe sopası takın ve bir delik kazın. Toprakta bir ya da iki solucan kayıyor görmelisin. Herhangi bir solucan görmüyorsanız, deliği doldurun ve başka bir yer seçin.

Solucanın kırmızı renk tonuna sahip olup olmadığını görmek için solucanın rengini inceleyin. Eğer öyleyse, o zaman kırmızı bir sihirbaz olarak da adlandırılan bir kırmızı solucan tespit ettiniz. Parçalanan madde alanlarında gelişirler ve muhtemelen kompost eklenerek bahçeye aktarılırlar.

Solucanı parmaklarınızla kaldırın ve çok hızlı bir şekilde kıpırdayıp gitmediğini görmek için izleyin. Eğer öyleyse, bir bantlama veya bir açılı solucan denilen bir gübre solucanı tespit ettiniz.

Gece sonuna kadar bekleyin ve solucanları aramak için bahçenin yüzeyinde bir el fenerinin üzerine gelin. Yüzeydeki solucanları tespit ederseniz bunlar gece tarayıcılarıdır. Gün boyunca, gece avcısı yerden 5 ila 6 feet kazdı. Sadece geceleri göreceksin.

Kısa soluk solucanlar arayın ve beyaz bir vücuda sahip olun. Bu solucana kurtçuklar denir ve aslında Japon böceğinin larvalarıdır. Bitkilere zararlıdırlar ve onları kaldırmak için bahçede katil ile tedavi etmelisiniz.