vintage cüzdanları tanımlama

Bir çanta toplayıcısı eski cüzdanları satın aldığında, muhteşem bir sahte değil, geçmişten değerli bir aksesuar istiyor. Her sezon vicdansız çanta satan satıcılar tüketicilere bir bütçeyle çoğaltma çantası hazırlarken, yüksek kalitede bir vintage çanta satın almak için uzman ipuçlarına ihtiyacınız olacak. Eski cüzdan koleksiyoncuları için, eski bir çantanın belirlenmesi çantanın dış cildi, dikişleri ve astarları titiz bir şekilde incelemeyi gerektirir.

Halk kütüphanesini ziyaret edin ve eski çanta geçmişi hakkında kitaplar arayın. Geçmişteki ve şu anki çanta tasarımlarının resimlerini arayın. Bağbozumu cüzdan koleksiyonları ve çeşitli tasarım evleri tarafından üretilen çeşitli temalar ve çanta şekilleriyle ilgili bilgileri ortaya çıkaracaksınız.

Çanta kılıflarında kusur olup olmadığına bakın. Bir vintage çantanın astarının durumu çantanın genel kalitesinin önemli bir göstergesidir. Çoğu cüzdan çantası çantanın iç tarafında düz duran kumaş astar kullanır. Çantanın astarı süet ya da deri yerine pamuk ya da ipekten en iyi folyoyu kullanacaktır. Otantik bir klasik çantanın astarları dikişlerde asla kaba veya toplarmış gibi hissetmez.

Sahte deri için cüzdan inceleyin. Vintage cüzdanların çantanın özgünlüğünü göstermek için güçlü bir deri kokusu var. Mükemmel bir durumda bulunan eski bir çanta, yaşlanma yüzünden küçük damgaları olan yıpranmış kenarları ya da dikişleri asla görmeyecek.

Dikişleri ve dikişleri inceleyin. Kaliteli vintage çantaların düz dikişleri bile düz olabilir. Zıvana veya düzensiz dikiş — fermuarlar, kulplar veya eski çantanın dış köşeleri — işçiliğin zayıf olduğunu gösterir.

İç etikelere bak. Gucci, Louis Vuitton veya Chanel gibi ünlü tasarım evlerinin çanta tasarımları, tasarımcının logosunu kabartmalı veya damgalı olarak içerebilir. Bir eski Chanel çanta, astarı içinde gümüş veya altın bir logoya sahiptir.

En sevdiğiniz çanta tasarımcısının perakende mağazasını veya web sitesini ziyaret edin. Geçmişteki ve mevcut koleksiyonları görüntüleyin. Klasik cüzdanları belirlemenize yardımcı olmak için stilleri arayın ve temalar tasarlayın.