zehirli bittersweet sulak bitkiler nasıl tanımlanır

Bittersweet nightshade, doğası adı kadar zengin ve karmaşık olan bir bitkidir. Zehirli olmasına rağmen Solanum dulcamara yüzyıllardır çeşitli ağrı ve ağrılar için bir diüretik ve bitkisel ilaç olarak kullanılmıştır. Bulmak ister bitmek tükenmek bilmeyen bitki örtüsünü tespit edebilmek önemlidir.

Bir bitkiden yetişip büyümediklerini görmek için bitkinin yapraklarına bakın (bitki çok genç değilse) ve mor rengi koyu yeşil olup uzunluğu bir ila dört inç arasında olmalıdır. Acılı bitki örtüsünün yaprakları petiolated edilir (her biri kendi kısa gövdelerine sahiptirler) ve alternatif olarak diğerini doğrudan örten diğerini de nadiren görürsünüz.

Bitterli tatları üreten mor çiçeği ve kırmızı meyveleri bulmak için bitkinin renklerine bakın. Çilek kümelerini görürseniz, daha olgun çilek için sadece çiçeklenmiş meyvelere parlak kırmızı koyu yeşil renk ve turuncu renklere dikkat edin. Solanum dulcamara’nın mor çiçekleri, turuncu-sarı bir merkeze sahip yıldız şeklindedir.

Bitkinin kokusunu alın, acı acı kabuklu yoğurt hemen hemen her zaman tatsız, zararlı bir kokusu vardır. İlk önce bir şey kokusu alamıyorsanız, kokuların bir kısmını kokularından ayırın, ancak bitkiyi yüzünüzden uzak tutun ve bitirdikten sonra zehirli suları elinizden alın.

Solanum dulcamara’nın değişim özelliklerini tanımak için zamanla bitkiyi izleyin; kökleri, büyüdükçe biraz odunsu ve sürünen hale gelir. Ayrıca, koyu yeşilden sarıya, önce turuncuya, sonra da acı kırmızı olan çileklerin değişimini izleyin, acı acı kırmızıdır ve sezon boyunca ilerlenir.