sahte bir gümüş külüğü nasıl tanımlayabilirim

Eğer hırslı bir gümüş külçe koleksiyoncusanız veya yeni başladıysanız, sahte para ödemek istemezsiniz. Sahte gümüş sikkeler, eğitimsiz bir kişinin yerini bulması zor olabilir, ancak az sayıda gösterge işareti vardır.

Madalyonun dikkatle incelenmesi. Şüphelerini kaldıran bir şey var mı? Madeni paralarınız hakkında iyi bir hisse sahip değilseniz, satın almayın.

Ellerindeki gümüş külçenin ağırlığını değerlendirin. Çok ağır veya çok hafif hissediyorsa muhtemelen sahte. Sahte ürünler genellikle gümüş kaplı bakırdan veya gümüş kaplamalı kurşundan yapılır.

Gümüş külçenin çapını ve kalınlığını ölçün ve orijinal madeni parayla karşılaştırın; sahte sıklıkla biraz küçük boyutlara sahiptir.

Madalonun kenarlarını muayene edin. Araştırmanız, külçenin geri çekilmesi gerektiğini belirttiyse, çizgili dosya işaretleri, başlamadan ve durdurmadan değil, kenarından tutarlı bir şekilde çalışmalıdır. Sahte kenarlarda çıkıntı veya dikiş olabilir.

Paranın yüzeyini inceleyin. Gümüş, çok parlak veya çok sıkıcı olmayan farklı bir parlaklık özelliğine sahiptir. Birçok sahte gümüş kaplama bile yok. Parayı bir büyüteçle inceleyin. Eğer gümüş bitirme olmadan herhangi bir yarık varsa ya da kamışlar arasında bitiş yoksa, külçe sahte.

Ses testi yapın. Başka bir madeni para ile gümüş bir külçeye bastığınızda farklı bir “ses” duyarsınız.

Paralarınızı her zaman saygın bir gümüş külçe satıcıdan satın alın.