kuduz bir yarayı nasıl tanımlayabilirim

Yarasalar ilginç ve görkemli yaratıklardır ve bunlar kendi işlerini önemser ve sizi yalnız bırakır. Elbette ki onlar kuduz olmadıkça. Birkaç basit ipucu ile kuduzlu bir yarasa belirleyebilirsiniz.

Gündüz aktif olan yarasalar arayın, zira sağlıklı yarasa kesinlikle gece yaratıklarıdır.

Normlardan uzakta hareket eden yarasalara karşı dikkatli olun. Zemin üzerinde daireler etrafında gezinenler, ağaç dallarından tirpanlar veya şutların duvarlara düştüğü veya ağaç gövdelerinin kuduzlu olduğu düşünülür.

Hiçbirinde uçamayan, ancak kanatları veya diğer yaralanmaları kesilmiş görünmeyen yarasalar için bile savaşmayın. Bu birincil kuduz endikasyonudur.

Kasık yarasaya koşarsanız derhal hayvan kontrolü çağırarak ondan kurtulun.

Öğleden önce parkın ortasında, ön bahçenizde veya oturma odanızda olduğu gibi, genellikle bulunmayan yaralarda sopanın olup olmadığını görün. Kaba yaralar kafası karışır ve normalde kaçınılması gereken durumlara düşecektir.

Onlara yaklaşırsanız önem vermediğiniz yarasalardan kurtulun. Hahamlı yarasalar, yeterince şaşkına dönecek ve orada oturup yakınına gelmelerine izin vereceklerdir. Yapma.

Kasıcı yarasa evinizde ise, hayvanın kontrolünün gerçekleşmesini beklerken onu devrilmemiş bir kepçe dikkatle yakalayabilirsiniz.