kaktüs büyür nasıl

Doğru iklim ve toprağa sahipseniz kaktüs büyümesi kolaydır. Amerika’nın güneybatı alanları, açık bir şekilde kaktüs büyümek için en iyi yerlerdir. Kurak arazi ve kumlu topraklar, kaktüs gelişmek için iyi bir ev sahipliği yapmaktadır. Kaktüs büyümek için aşağıdaki adımları izleyin.

Peyzajın bir parçası olarak tencere veya açık havada kaktüs iç mekanlarda kurmak isteyip istemediğinize karar verin. Her iki durumda da kaktüs gelişecektir.

Sağlıklı görünümlü ve solmuş görünmeyen bir kreştan kaktüs seçin. Dolgun ve sağlıklı bir bitki ile başlayınca uzun vadede daha iyi şanslar elde edersiniz.

Açık ya da güneşli, içeride veya dışarıda bir yer bulun. Kaktüs, doğrudan güneş ışığı altında çok iyi büyür.

Kaktüs ekilen top iki ila üç santimetre kuruduktan sonra bitki suyunun zamanı geldi.

Bitkiden en iyi sonucu almak için kaktüsü turba, perlit ve kumdan bir araya getirin. Su, az miktarda ve yalnızca toprak ıslak değil nemli oluncaya kadar.

Kaktüsünü büyüdüğünüz kışın daha kuru tutun ve açık havada sıcaklığı 45 derecenin altına düşmediği sürece güvenli olacaktır.

Daha fazla bitki üretmek için kaktüs bitkisinden bir vasiyet dalında küçük bir kesim yapın. Dikimlere, kum, turba ve perlit karışımı ile dolu küçük bardaklara başlayın. Yaklaşık üç ila dört santim boyu büyüdükten sonra tencere veya açık havada bırakın.