ganoderma lucidum nasıl büyür

Reishi veya lingzhi mantarı olarak da bilinen Ganoderma lucidum mantarları antik zamanlardan beri şifalı bir bitki olarak kullanılmıştır. Eski Asya ilaçları stres ve uykusuzluğu tedavi etmek, bağışıklık sistemini artırmak ve bazı kanserli tümörlerin boyutunu azaltmak için Ganoderma lucidum kullanıyor. Mantar pişirilebilir, yemeklerle yenilebilir veya tıbbi faydalar için bir çay içilebilir. Ganoderma vahşi doğada doğal olarak yetişir, ancak sizin ve aileniz için sürekli bir kaynak sağlamak için mantarları bir günlükte de yetiştirirsiniz.

3-4 feet uzunluğunda ve en az 1 foot çapında bir odun kütük bulma veya kesme. Günlük, en az 3 hafta ve en çok 3 ay boyunca ana ağdan ayrılmalıdır. Meşe, karaağaç ve hemlock günlükleri Ganoderma lucidum yetiştirmek için popüler seçeneklerdir.

Bir ucundaki kütüğün ucundan itibaren 2 inç ölçün. Mantar yumurtlama çubuklarının boyutlarına uyan bir delik açın.

Tüm dübel çubuklarınızı yerleştirmek için delikler açın. Mantar yetişmek için yer açmak için en az 4 inçlik boşluk delikleri.

Günlükleri, yerel halk orman alanlarında veya kendi mülkünüzde bulun. Yedek kütükler için profesyonel ağaç servisçilerine de danışabilirsiniz.

Her deliğe bir dübel yerleştirin. Dübeller, günlüğün nemli, karanlık ortamında gelişip büyüyen Ganoderma sporları ile inoküle edilir. Gerekirse, dowel’i kütük yüzeyiyle aynı hizaya gelene kadar bir mallet veya çekiçle hafifçe vurun.

Islak yol boyunca tamamen ıslandığından emin olmak için 2 ila 3 dakika boyunca kalsiyumsuz su ile küre suyunu sulayın. Günlüğü, 65-75 Fahrenheit arasında sabit bir sıcaklıkta, gölgeli, serin bir alanda saklayın.

Kütükte nem tutmak için kereste bir muşamba ile örtün. Her 3 ila 4 günde bir günlük kontrol edin ve kuruma başlamışsa kütüğü suyla yıkayın. Sıcaklık ve neme bağlı olarak, mantar 6 ila 12 ay içinde filizlenir.

Spawn dübelleri bir çok sağlıklı veya organik gıda tedarikçisinin yanı sıra peyzaj şirketleri ve İnternet perakendecileri aracılığıyla da temin edilebilir. Ayrıca, kendi dübellerini suda ve bu mantar üreticisinden edinmeniz gereken mantar yumurtalarını ıslatın. Mümkünse günlük dosyanızla aynı türde bir dübel kullanın.