deniz biti sokması nasıl tespit edilir

Deniz biti sokması, Meksika Körfezi, Karayip Okyanusu ve Doğu ve Batı Amerika kıyılarındaki sularda çok fazla zaman harcayan insanlar için yaygın bir durumdur. Isırıklar aşırı kaşıntılıdır ve çok acı verici olabilir. Onları hızlı bir şekilde tedavi edebilmeniz için deniz biti ısırıklarını tanımlamayı öğrenin.

Isırmaların yerlerini kontrol edin. Deniz bitleri sıkıştığında veya sıkıştıklarında, hücum hücreleri ateşlenir. Onların ısırıkları vücudunuzun herhangi bir yerinde olabilir, ancak genellikle mayo altlığınızın altında ve koltuk altı ve kalçalar da dahil olmak üzere vücudunuzun çatlaklarında bulunur.

Isırıkların rengine bak. Deniz yosun ısırıkları, küçük kabarcıklar ve kırmızı kırmızı derinin küçük alanları ile parlak, kırmızı bir döküntü olarak görülür.

Deniz biti ısırıklarının ortaya çıktığı zamanı düşünün. Isırıklar genellikle sudan çıktıktan en az 6 saat sonra ortaya çıkar. Bazen onlarýn ortaya çıkması daha uzun sürer.

Isırmaların ne kadar süreceğine dikkat edin. Deniz biti ısırıkları 2 gün ile 2 hafta arasında sürer. Döküntü 2 haftadan uzun sürerse doktorunuzla konuşun. Çizilmeden ikincil bir enfeksiyonunuz olabilir.