bir spa ticaretini nasıl geliştirebilirim?

Kaplıcalar, boyutlarına ve türüne bağlı olarak, saç bakımı ve kozmetik uygulamasından pedikürlere, cilt bakımı, masaj ve benzeri birçok hizmet sunmaktadır. Birçok kişi bu şımartıcı rutini kişisel bakım rutininin önemli bir parçası olarak görüyor. Geniş hizmet yelpazesiyle daha fazla müşteri çekmek ve fiyatlarınızı adil ve rekabetçi hale getirmek için spa iş merkezinizi geliştirme yöntemleri. Dahası, tesisinizdeki iyileştirmeler sizi bölgedeki diğer spa işletmelerinden ayırır.

Spa işletmenizin hangi alanlarında en fazla gelişime ihtiyaç duyulduğunu belirleyin. Örneğin, güzel bir tesiste bulunmuyorsanız, alanınıza biraz fiziksel yükseltme yapmak isteyebilirsiniz. Müşteri hizmetleri bir sorunsa, personel üyeleri arasında ek eğitim başlatmanız gerekebilir. Nerede iyileştirmeniz gerektiğini bildikten sonra, bunu yapmak için planlarınızı belirleyebilirsiniz.

En yeni hizmetleri sunun. Spa işletmeleri, diğerleri gibi, daima değişiyor ve hizmetlerde yeni ürünler ve yenilikler her zaman sunuluyor. Bu yeniliklerden haberdar olun ve spa’da sunun. Bu, yeni masaj formları veya en son cilt bakım ürünleri içerebilir. Spa kongrelerine katılın, alışılmadık tedarikçiler için posta listelerine girin ve çalışanlarınızı, bu yenilikleri öğrenmek için sürekli eğitime katılmaya teşvik edin.

Yeni ve mevcut müşteriler için özel promosyonlar üretin. Bu, yeni bir müşteriye ya da seçkin salon paketleri için “bir satın alın, bir tane alın” önerisinde bulunursanız, spa hizmetleri için belirli bir yüzde gibi basit bir şey olabilir. Spa hizmetleri gerekmese de, müşteriler para tasarrufu yapıyormuş gibi hissediyorsa, kişisel bütçenize salonunuza bir seyahat ekleme olasılığı daha yüksek olabilir.

Hizmetlerinizi hem çevrimiçi hem de topluluğunuza pazarlayın. Bir web sitesi kurun ve salonunuzun sunduğu hizmetleri derinlemesine açıklayın. Bu, satın alacakları hizmetleri belirlemeye çalıştıklarında müşterilerinize bir referans noktası verir. Yerel etkinliklerde bulunun ve yeni müşteriler kazanmak için pazarlama malzemeleri verin. Adınızı ne kadar çok isterseniz yerel olarak ve internette bulursanız, işinizin gelişmeye başladığını o kadar çok göreceksiniz.