bir minder geliştirmek için nasıl

İyi bir gece uykusu için istikrarlı ve rahat bir yatak gereklidir. Aşınmış veya eski bir yatak üzerinde uyku sık sık gereksiz yorgunluk ve bel ağrısı ile sonuçlanır. Bir kez hasar gördüğünde ya da çok yıpranırsa yeni bir şilte satın almanız önemli olsa da, mevcut şilteğinizi iyileştirmek için kullanabileceğiniz teknikler bulunmaktadır. Bu adımlar, yatağınızın rahatlığını ve ömrünü artırmaya yardımcı olmalıdır.

Şilte ve kutu yayının doğru takıldığından emin olun. Şilte yanlış yerleştirilmesi şilte kalitesini ve ömrünü önemli ölçüde düşürecektir. Gerekirse, yatağı satın aldığınız mağazayla iletişime geçin ve yatağın yerleştirilmesi ile ilgili ipuçlarını isteyin. Çoğu durumda, şilte bir kutu yayının üstüne sağlam bir şekilde yerleştirilmelidir. Ardından, kutu yayını ve şilte sağlam ve güvenli bir yatak çerçevesine yerleştirilmelidir. Yatak ve kutu yayı veya yatak çerçevesi arasında asla ince bir tahta yerleştirmemelisiniz. Bu destek ile yardımcı olabilir gibi görünse de aslında uzun vadede yatağınıza zarar verecektir.

Tek bir noktanın aşınmasını önlemek için yatağı çevirin ve döndürün. Her gece uyurken, vücudunuz şilte bir iz bırakır. Zamanla bu izler köpüğün içine oturur ve şilte bu şekli kalıcı olarak alır. Bu izlenimlerden kaçınmak için yatağı çevirip döndürmeniz gerekiyor. Şileyi döndürmek için, yatağın başındaki son şu anda yatağın dibinde olacak şekilde yatağı çevirmeniz yeterlidir. Yatağı çevirmek, yatağı ters çevirmeyi ve böylece yatmakta olduğunuz tarafın kutu yayı ile karşı karşıya kalmasını içerir. En iyi sonucu elde etmek için yatağı her üç ayda bir 180 derece döndürün ve yatağı her altı ayda bir çevirin.

Ömrünü uzatmak için yatağın üzerine koruyucu bir ped koyun. Yorganlar ve minder arasında yıkanabilir bir şilte yastığı yerleştirilmelidir. Şilte pedleri çeşitli avantajlara sahiptir. Sadece ekstra konfor ve yumuşaklık sağlamakla kalmazlar, aynı zamanda zemini kirlerden ve lekelerden korurlar.

Yatağınızın üzerine bir yastık üstü yatağı yerleştirin. Bir yastık üstü bir yatak yastığı gibidir, ancak önemli ölçüde daha fazla konfor ve yumuşaklık sağlar. İsteğe göre, yastık üstü koruyucu pede ek olarak da kullanılabilir. Bir yastık tabanı genellikle yastıklama köpüğünün veya aşağı tabakaların derin katmanlarından oluşur. Yastık üstü şilte arasında önemli bir gelişme sağlamak için şilte ve çarşaflar arasına yerleştirilebilir.