sivilce nasıl probiyotik ile iyileştirilir

Birçok sivilce ilacı ve topikal krem ​​mevcut, ancak akne bu tedavilere dirençli olduğunda ne yapıyorsunuz? Bazen sivilce Candida bakterileri neden olabilir, bu da tedaviyi zorlaştırır. Candida aşırı büyümesi bağırsak sistemindeki floranın bozulmasından kaynaklanan akne kopmaları ile sonuçlanabilir. Bu sorunu iyileştirmenin en iyi yollarından biri probiyotikleri kullanmaktır. Probiyotikler, vücudumuzun besin maddelerini kullanmasına ve atıkları ve toksinleri ortadan kaldırmaya yardımcı olan yararlı bakterilerdir. İyi bakterileri probiyotiklerden bağırsak yoluna sokarak vücudumuzun düzgün çalışmasına yardımcı oluyoruz. En önemli probiyotikler olan Lactobacillus acidophilus ve Bifidobacterium bifidus, bir kişinin sağlığını ve cildi netleştirmesini önemli ölçüde artırabilir.

Diyetinizden şekeri eleyin. Şeker, sisteminizdeki Candida bakterilerini artırır; tam da istemediğiniz şey budur. Şeker, kurabiyeler, beyaz un ürünleri ve aşırı tatlı meyve yemekten kaçının.

Probiyotik almaya başlayın. Probiyotikleri, soğutulmuş bölümdeki herhangi bir sağlıklı besin deposunda bulabilirsiniz. Probiyotikleri şişeye talimat verildiği şekilde alın, günde bir veya iki kez. Maksimum fayda sağlamak için probiyotikleri boş bir karnında almanız gerekir.

Doğal bir sabunla değiştirin. Boya, parfüm ve koruyucular içermeyen bir sabun bulmaya çalışın. Doğal bir sabun cildin yağlarını bozmayan doğal içerikler içerecektir. Kendi doğal sabun yaparken elinizi bile deneyebilirsiniz.

Bir fırın banyosu yıkama kullanın. Lavabonuzu ılık suyla doldurun ve suya yaklaşık 2 yemek kaşığı kabartma tozu ilave edin. Yüzünüzü doğal sabunla yıkadıktan sonra, kabartma tozu tozu üzerine bir toner gibi sıçratın. Ardından, yüzünüzü kuru bir havluyla hafifçe vurun. Pişirme çanağı sisteminize ve cildinize saldıran Candida bakterilerini öldürür.