resim-ray kalıplama sanat asmak nasıl

Resim raylı kalıplama, çeşitli asılı sanat parçalarını karakterize etmek için cazip ve nispeten ucuz bir yoldur. Resmi rengarenk kalıplama ile asmanın bir avantajı, belirli bir mevsime, akşam parti temasına veya havaya kolayca sığacak parçaları kolayca değiştirebilmenizdir. Ayrıca, sanat parçalarını çıkardıktan sonra uğraşacak artık tırnak delikleri, çapalar veya boya zararları olmayacaktır. Biraz öngörüyle, bu galeri numarası evinize getirilebilir.

Ray kancalarını satın alın veya seçin. Ray kancaları çeşitli çevrimiçi perakendecilerde ve muhtemelen yerel antika dükkanlarında bulunabilir. Benzersiz bir stil için eşleşen demiryolu kancalarını satın alabilir veya renkleri ve dokuları karıştırıp eşleştirebilirsiniz. Kayma rayları, resminizin asılmasını istediğiniz resim rayın kalıplama üzerine kancalar.

Asmak istediğiniz sanat parçasını seçin. Çerçeveli sanatı yüzündeki düz bir yüzeye yerleştirin. Çoğu ticari ve mesleki çerçeveli sanat asılı kalacak parantez ile gelecektir. Ancak, resminiz asılı parantez içermiyorsa veya parantezleri hareket ettirmek istiyorsanız bunu yapmak için bir resim çerçevesi asılı kiti kullanın. Sanatınızı tırmık kancasından ters V biçiminde asmak isterseniz, her iki tarafta da bir braket gerekir. Sadece düz durmasını isterseniz, çerçevenin arkasında ortalanmış bir ayraça ihtiyacınız olacaktır.

Resmi asmak istediğiniz yere yaklaşık duvara yaslayın. Resim çerçevesinin üstünden ray kancasına olan mesafeyi ölçün. Tekrar düz bir yüzeye yüzü yatan resimle, çerçevenin üstünden asılı dirseğe olan mesafeyi ölçün. Sanatınızı ortada ortalanmış tek bir zincirle asmak istiyorsanız, zincirinizi veya şeritlerini yapmak ne kadar sürer. Ters çevrilmiş bir V formasyonuna asmak isterseniz, bu mesafeyi iki katına çıkarın ve köşeli parantezlerin yan yerleşiminde hesaba katmak için ekstra birkaç inç ekleyin.

Şeritini asmak için istenen uzunluğa getirin veya zincir bağlantılarını istenilen uzunlukta ayırmak için pense kullanın. Şerit kullanılıyorsa, her iki yandan mevcut parantezler üzerinden geçirilebilir ve ters V formasyonu için güvenli bir düğüme bağlanabilmelisiniz. Şerit düz bir asma için kullanılıyorsa, bir tarafı dirseğe sabitleyin ve diğer tarafı bir metal halkaya sabitleyerek ray kancasının üzerinden geçirin. Zincir kullanılıyorsa, zincirin her iki yanından bir S kancası kaydırın ve bir V formasyonu için dirseklere tutturun. Düz bir formasyon kullanıyorsanız, zincirin bir yanını S kanca ile, diğer tarafı da başka bir S kancasıyla metal bir halkaya tutturun.

Sanatınızı ray kancasına asın. Şerit veya zincirin ortasını ters V formasyonu için ray kancasının üzerinden geçirin veya metal halkayı ray kancasının üzerinden düz bir asma formasyonu için kanca.

Çerçeveli sanatın ağırlığını tutmak için özel olarak tasarlanmış ray kancalarını satın alın.

Duvara asmadan önce şaryonun veya zincirin kuvvetini test edin ve sanat eserinin ağırlığını yere yakın tutun.

Ağır bir kolye zinciri de resim rayı kalıplama sanatını asmak için iyi çalışıyor.

Daha düz cidarlı bir görünüm elde etmek için görünür metal halkaları ve S kancalarını süslemeleri veya süslemeleri ile örtün.