çirkin elektrikli lamba kablolarını gizleme

Fotoğraflarını düzene sokmak için, ev dekor dergileri genellikle herhangi bir kabloyu veya kabloyu çıkarmak için hava fırçalamaktadır. Sarkan lamba kabloları gözleri rahatsız eder ve aksi takdirde düzenlenmiş bir alana dağınıklık katar. Aydınlatma uzmanları lambaları daha çekici kablolarla yeniden telle bağlayabilseler de telleri gizlemek daha kolay ve daha ucuz bir seçenektir. Bir öğleden sonra, kordonları hazır kapaklarla maskeleyebilirsiniz. Delikli kumaş kapaklar, masa ve zemin lambalarının daha şık görünmesine yardımcı olurken, duvar geçiş yolları apliklerden askıdaki telleri kamufle eder.

Bir bant ölçüsü ile elektrik kablosunun uzunluğunu ölçün. Aynı kapakta birden fazla kablo kullanıyorsanız, en uzun kablo uzunluğunu ölçün. Aşınmış tellerin kumaşla kaplanması güvensiz olduğundan, kabloların yıpranmadığından emin olun.

En uzun kordonun en az iki katı kadar bir kapak seçin, bu doğru dolgunluk sağlayacaktır. Kumaş kapaklar genellikle 5 ila 9 feet uzunluğundadır. Fazla uzunluktaki bir kordonunuz varsa, iki kapak kullanın.

Kablo için yeterince geniş bir kapak kullanın. Birden fazla kordonu gizlemek için kapak yaklaşık 5 inç genişliğinde olmalıdır. Arka planla kaynaşacak veya odadaki diğer renklerle eşleşen bir kapak seçin.

Lambayı çıkarın. Kumaşı telin etrafına sarın. Kapak kablosundan daha uzunsa, malzemeyi iyice çalkalayın. Çok kısa kordonlarda aşırı kumaşın kesilmesi gerekebilir.

Kapakları kapağın uzunluğu boyunca sabitleyerek kapağı yerinde tutun.

Kablonun uzunluğunu ölçün. Kabloyu gizleyecek kadar uzun bir yapışkan kabloyu seçin. Geçit yolları genelde 4 feet uzunluğundadır, ancak daha fazla kapsama arzulanırsa, iki yarış yolu kullanabilirsiniz.

Yuvarlak hattın ön ve yanlarını duvarla aynı renge boyayın. Üreticinin ürünü boya için güvenli olduğundan emin olun. Kullanımdan önce yüzeyin dört saat kurumasını bekleyin.

Lambayı çıkarın ve kordonu bir kenara koyun. Yolu dikey olarak lamba altına yerleştirin. Düzey ve kurşun kalem ile lamba tabanının hemen altında yatay bir çizgi oluşturun. Rulmanın başlayacağı nokta budur.

Yapışkan desteğini çıkartın ve üst yüzeyin seviye işaretinize mükemmel şekilde hizalandığından emin olmak için dişli kutusunun arkasını duvara yapıştırın.

Kabloyu rayına itin. Tasarıma bağlı olarak, menteşeli bir kapıyı açıp ön kapağı kapatın veya kabloyu, kılavuzun önünden geçen bir kanala sokun. Kabloyu prize takın.

Büyük bir odanın ortasına bir masa lambası veya zemin lambası koymak isterseniz, elektrikçiler zemine prizler takabilirler. Zemin çıkışları, birisinin açıp lambayı kırma riskini azaltır.