bir Ikea şarap rafı nasıl asılır

Mobilya ve ev eşyaları şirketi Ikea, farklı şekillerde kullanılabilen, en azından Vurm şarap rafı olmayan parçaları uzmanlaşmıştır. Vurm şarap rafı, dört şişe şarap tutabilen paslanmaz çelik bir raftır ve bunu iki yoldan biriyle kullanabilirsiniz. Sırt üstü yatay durabilir veya duvara asabilirsiniz – Şubat 2011’den itibaren, kapatabileceğiniz tek Ikea şarap rafıdır. Sertçe asılı olduğundan ve şişelerinizi destekleyebildiğinden emin olmak için asarken uygun önlemleri almalısınız.

Varsa, duvarda saplamalar bulmak için saplama bulucu kullanın. Bir saplama, bir şeyi asmak için en güvenli yerdir, özellikle ağırlık desteklemek için kullanılan bir şarap rafına benzer bir şey.

Şarap rafını nereye asmayı istediğinizi belirleyin. Rafı o noktada duvara yaslayın ve üstünü seviye üzerine yerleştirin. Düzgünlüğünüzü elde edene kadar seviyenizi yan yana döndürün.

Matkap gerektiği yeri işaretlemek için şarap rafının dört deliğinden bir kalemin ucunu yerleştirin. Şarap rafınızı yola koyun.

Kaleminizle işaretlediğiniz duvara dört delik açın ve her deliğe bir vida çapa itin.

Şarap rafınızı, çapaların bulunduğu deliklere geri koyun. Dört vidayı şarap rafı deliklerinden geçerek ankrajlara vidalamak için elektrikli matkap kullanın – şarap rafı şimdi yerine oturmuştur ve şarap şişelerini tutmaya hazırdır.