meme sıkılığını nasıl artırabilirim

Doğumdan sonra kilo alma veya göğüste sıkılığın artması bir çok kadın için zorlayıcıdır. Göğüsler öncelikli olarak yağ olduğundan, kaybolduğunda elastikiyet kazanmak zordur. Hızlı memeyi sıkılaştıracağına dair kremler var, ancak daha tutarlı sonuçlar elde etmek için yerine enerji uygulayarak egzersizlere ve diğer yöntemlere odaklanın. Bağımlılıkla, bir kadın göğüslerinin genel görünümünü iyileştirebilir.

Günlük duruşunuzu geliştirin. Göğüslerinizde esneme ve eğilme göğüslerindeki esnekliği azaltır. Düz ayakta durun ve göğüslerin asılması için egzersizler veya aktiviteler yapmaktan kaçının.

Göğüslerinize uygun destek sağlayın. Göğüslerinizi kaldırmak için gündüz ve gece bir destek sutyeni giyin. Dışarı çıktığınızda ve bir spor sutyen uygun değilse, özel monte edilmiş bir sutyen takın. Bir sutyen içinde uyuyamıyorsanız, göğüslerinizden uzak durmak için sırt üstü yatın.

Günlük losyonlu göğüsleri masaj yapın. Göğüslerinizin nemli tutulması göğsün sıkılığını arttıracaktır. Masaj, ayrıca göğüslerin hassas cildinin dokusunu iyileştirecektir. Losyon hiçbir sonuç çıkmazsa göğüslerinizi her hafta üç kez çay ağacı veya shea yağı ile masaj yapmayı deneyin.

Haftalık veya aylık bir süre zarfında yavaş yavaş kilo verin. Hızlı kilo kaybı, göğüslere beklenmedik kilo verme kadar zararlıdır. Kilo verme hızla göğüslerin sıkılığını azaltacaktır. Makul diyet ve ılımlı egzersiz yaparak kilo vermeye konsantre olun. Kısa sürede hızlı kilo kaybına neden olan solmuş diyetlerden kaçının.

Göğüs ve sırtüstü kasları egzersiz yapın. Göğüslerin kasları olmadığından göğüslere kaldırma ve destek sağlayan kasları egzersiz yapmak için yoğunlaşın. Göğüslerini yavaş yavaş kaldırmak için göğüs ve sırt güçlendirme egzersizleri uygulayın.

Doğal ilaçlar ve egzersizler işe yaramazsa, tavsiye için doktorunuza danışın.