lekeleri nasıl iyileştirebilirim

Temiz cilt sağlıklı bir işarettir. Lekeler herhangi bir zamanda ortaya çıkabilirken, düzenli yüz yıkama özelliğine sahip düzenli güzellik rutinlerine sahip olanlar iritasyonda bir azalma göreceklerdir. Bir lezizin varsa, bölgeyi temizlemek ve her gece kaybolana kadar akne kremi veya losyonu uygulamak en iyisidir. Kirleri daha fazla tahrişe ve yara izine neden olacağı için lekeyi çıkarmaya veya boyutunu küçültmeye çalışmayın. Yüz maskesini haftada bir veya iki kez kullanmak kir ve bakterilerin gözeneklerden uzaklaştırılmasına yardımcı olabilir.

Yüzü ılık su ve yüz temizleyicisi veya hafif sabunla günde iki kez iyice yıkayın. El havlusu ile kurutun. Pamuklu topa az miktarda sıkılaştırıcı veya toner uygulayın ve yüzünüze uygulayın.

Etkilenen bölgelerde gece akne kremi veya leke iyileştirici losyon uygulayın. Sabahları yıkayın.

Fazla yağ ve bakterileri yüzünüzden kaldırmak için yüz maskesi kullanın. Ortak ev yapımı yüz maskeleri, yumurta akı veya bal ve yulaf ezmesi gibi maddelerden yapılabilir, bir yumurta beyazını bir kap içine kırın ve 1 dakika boyunca fırlayın. Yüzünüze uygulayın ve maskenin kurumasına izin verin. Maskeyi çıkarmak için yüzü ılık suyla yıkayın, İki tatlı kaşığı yulaf ezmesine bir çay kaşığı bal ekleyin. Karıştırıp yüzüne uygulayın. Maskenin kurumasına izin verin. Maskeyi çıkarmak için yüzü ılık suyla yıkayın.

Orta boy bir kapta sıcak su doldurun. Yüzü kasede tutun ve buharı tutmak için başlığı bir havlu ile örtün. 1 dakika tutun. 1 dakika boyunca baş kaldırın. 20 dakika boyunca tekrarlayın. Buhar gözenekleri açmaya yardımcı olur ve sıkışan kir ve lekelere neden olan bakterileri gevşetir.

Bir havlu veya plastik torbaya dört veya beş buz küpü yerleştirin. Lekelerin bulunduğu yüzünüzdeki bölgelere uygulayın.

Yüzünüzü düzenli olarak temizlemek, lekelerin görünümünü veya tekrar oluşmasını önleyecektir.