yüksek kârlı taze şifalı otlar nasıl yetiştirilir?

Yüksek bir kâr için taze şifalı bitki yetiştirmek, yalnızca bitkileri ekip satmaktan fazlasını içerir. Bölgenizdeki otlarin ne talep ettiğini ve bölgenizdeki talep edilen otları büyütmek için uygun ortam olup olmadığınızı belirlemek için pazar araştırması yapmanız gerekir. Ayrıca yüksek fiyatlı, taze otlar satmak istediğiniz yere karar vermelisiniz. Çoğu özel otlar, yerel çiftçilerin pazarlarında ve yerel olarak sahip olunan ileri teknoloji lokantalarda başarılı bir şekilde pazarlanabilir. Taze otlar için en yüksek fiyatı talep edebilmek için, çürük, hasar görmüş yapraklar veya böcek hasarı olmaksızın, taze ve hidratlı yüksek kaliteli otlar sağlamanız gerekir.

Özel bitki tohumlarını ekim alanlarına yerleştirerek başlatın. Bu tohum sonunda yüksek gelirli şifalı otlar haline gelecektir, bu yüzden onlara daha fazla dikkat etmeye dikkat edin. Bitki tohumlarını ekim alanlarına yerleştirmek, ot bahçelerine nakledilmeden önce çimlenip biraz büyümesine izin verir.

Bahçenizdeki özel otlar yetiştirmeye karar verdiğiniz toprağa siyah plastik yayın. Otlar için en yüksek fiyatları almak istiyorsanız, siyah plastik sizin için bir çok fayda sağlar. Siyah plastik yabani otları kontrol eder, toprağını nemli tutar, hastalık ve zararlıları büyük ölçüde azaltır ve yetiştiren otları temiz tutar.

Siyah plastikte, başlangıç ​​bitki bitkilerini nakletmek istediğiniz delikleri kesin. Delikler bitki bitkisinden en fazla iki inç daha büyük olmalıdır.

Damla sulama sistemi kullanarak özel ot bitkilerinizi suyun. Damla sulama sistemi, bitkilere eşit ve tutarlı bir sulama yapmak ve bitki örtüsünün yapraklarını çamur sıçramasından temiz tutmak da dahil olmak üzere özel otlar yetiştiricileri için birçok avantaja sahiptir. Şifalı bitkiler için yüksek fiyat istemek için, bitkilerinizin taze, nemli ve en önemlisi de temiz olmalıdır.

Onları teslim etmeyi ya da satmayı planlamadan akşam otlarınızı hasat edin. Hasat edilen bitkileri keser koymaz, onları bir kova soğuk suya koyun. Otlar satılacak veya teslim edilene kadar, bu soğuk suda, serin yerde, gece boyunca özel otlar tutun. Soğuk su ve serin yerde, bırakmadan hemen önce kesilecek olsaydınızdan, otlar sulanabilir ve taze kalırlar.

Bölgenizdeki etnik gruplarla gerekli veya popüler olan otları bulun. Otlar yaygın olarak bulunmazsa, bu otlar daha yüksek fiyat isteyecektir.

Bir çiftçi pazarında özel otlar satıyorsanız, müşterilere aktarmak için otlar kullanarak bazı tarifleri bastırın.