yeşil çim koyarak büyümek için nasıl

Bir golf sahasında golf sopası boyunca yürüdüğünüzde ve çimlerin kompakt kısalıklarına ve yumuşak dokunuşa hayran olduysanız, yalnız değilsinizdir. Birçok ev sahibi, koyarak yeşil bir çim veya sadece küçük bir alan büyütme ilgi ifade eder. Kendi koyduğunuz yeşili büyütmek mümkün olsa da, çimlerin sağlığını korumak sürekli bakım ve dikkat gerektirir.

Yeşil çim yetiştirmek için büyümek istediğiniz bölgedeki mevcut bitki örtüsünü yok edin. Düzenli ekim tarihinden en az 3 hafta önce Roundup gibi geniş kapsamlı bir herbisit kullanın. Herbisitin tüm alana püskürtülmesi, süs bitkilerinin veya diğer bitkilerin üzerine fazla sprey verilmemesi için özen gösterin. (Aşağıdaki Kaynaklara bakın.)

Ölü bitki örtüsünün olduğu, toprağın üst tabakasını bir çim soyma düzeni veya bir kürek ile çıkarın, yalnızca yüzeyi kaydırarak çıkarın.

Zemini en az 3 inç derinliğe kadar gevşetmek için ince eğimli bir yeke kullanın. Toprağı çok ince olana kadar bu adımı birkaç kez tekrarlamak zorunda kalabilirsiniz ve büyük çatlaklar kalmaz. Alanı mümkün olduğunca pürüzsüz olarak tara.

Bentgrass tohumu ağır bir tabaka uygulamak için, yayıcıdaki kadranı çevirin. Ayakların altındaki koyu yeşil yumuşak hissi üretmek için yüksek bir çimlenme oranı olmalıdır. Tohumu 2 libre oranında yayın. her 1,000 fitkare için. Yeşil koymak için çok fazla eğilmiş çim gerekiyor.

Bir kreşten kalite kadife bentgrası seçin veya çevrimiçi sipariş edin. (Aşağıdaki Kaynaklara bakın.)

Bent grucunu toprağın yüzeyine hafifçe tarayın ve yüzeyi olabildiğince pürüzsüz tutmaya özen gösterin. Bazı tohumlar üstte kalırsa sorun değil.

Çim tohumunu ıslak oluncaya kadar nemli, ancak hantal değil tutun. Tohumu gündüz boyunca hafifçe kurutmak için hortumunuza ince bir püskürtme sapı kullanın. 85 derecelik sıcaklıklarda, bentgrass yeterli nem alırsa 5-10 gün içinde çimlenir.

Günün son sulamasını, yeni çim fidanları 1/2 inç yüksek olduğunda toprağın kurumasına izin vermek için günbatımından 1 saat önce sınırlayın.

Sarma çimenlerinizi her gün makaralı bir biçme makinesiyle biçebilirsiniz. Çoğu biçici üreticisi, motorlu bir makaralı bir yeşil biçme makinesidir. Düzenli bir çim biçme makinesi çimlerin yatay hareketlerle yırtılması nedeniyle çalışmaz. (Aşağıdaki Kaynaklara bakın.)

Yeşil çimeninizi günde 1/4 inçlik bir oranla suyun. Sıcak havalarda, suyu günde 1/2 inç’e yükseltin.

Çok amaçlı çim gübresi ile gübreleyin. Yayılan yeşil otları yılda iki kez geniş yapraklı bir herbisit ile tedavi edin. Tedaviler arasında görünen yabani otları yerinde temizleyin.