yeni İngiltere’de çim yetiştirme

Tıpkı sağlıklı bir çim işyerleri ve evler için hoş bir atmosfer yarattığı gibi, sağlıksız bir çim kötü bir ilk izlenim yaratmaktadır. New England, yumuşak yazları ve soğuk kışları olan USDA’nın 3 ila 7 arasındaki zorluk bölgelerine giriyor. Soğuk havada olan bu otlar bu koşullar altında gelişir ve bu alan için önerilir. Dikim için alanı hazırlarken sağlıklı bir çim başlar. Bir çim kurmak için aldığınız bakım ve süre, önümüzdeki yıllar boyunca ödenecek.

Toprağı çimlerin için hazırla. Toprağı bir kürekle en az 6 inç derinliğe kadar gevşetin. Tüm yabani otların bu alandan çıkarılmış olduğundan emin olun. Çim nispeten sığ bir kök sistemine sahip olma eğiliminde olmasına rağmen, sağlıklı bir çim için iyi drenaj gerekir. Bir çim için planladığınız alanın üzerine komposto gibi 2 ila 3 inç organik madde yaymak. Karışımla iyice karıştırın ve pürüzsüz hale getirin, çimleriniz için düz bir ekim yüzeyi elde edin. Komposto drenajı iyileştirmenin yanı sıra toprağa besin maddeleri katacaktır. Büyüyen koşullarınızda gelişen çimlerin daha iyi seçilmesi için sitenizin ne kadar güneş aldığını gözlemleyin.

Yaz sonlarında veya erken sonbaharda çimlerinizi koyun. Çiminiz kışın durgun olmasına rağmen, önce iyi bir kök sistemi kurma zamanı gelmiş olur. Bahar dikimleri çimlerin erken veya ilkbahar ekimine de tercih edilir. New England’ın ılıman ikliminde çayır ve mavi çim gibi serin mevsim otları gelişir.

İyi kök oluşumunu teşvik etmek için ekim bittikten sonra çimeninizi gübreleyin. Çimler için önerilen gübre kullanın. Bu, bahçeler için genel amaçlı gübreden daha yüksek azot içeriğine sahip olacaktır. Çiminizi tekrar 8 oz’luk bir hızda besleyin. çim bıçakları 2 inç yüksekliğe ulaştığında 1,000 ft2 başına 1 lb. nitrojen.

Ekimden sonra ve çim tohumları çıraşırken sık sık çimlerinize su verin, zemini nemli tutun, ancak ıslak tutmayın. Çimlenmeden sonra ilk inç kuruduktan sonra suya devam edin.

Çim biçicilerinin uzunluğu 2-1 / 2 ila 3 inç arasında olduğunda çimlerinizi biçin. Çiminizi bu yükseklikte tutmak çiminizin gerektirdiği suyu azaltır ve çiminizin sağlığını arttırır. Çimen bıçakları enerjilerini fotosentezden alırlar. Bıçak alanının miktarının azaltılması bitkinin zayıflamasına neden olur.

Çimlerinize sızabilecek yabancı otları kontrol edin. Sağlıklı, bakımlı bir çim, yabani otların büyümesini önlemenin en iyi yoludur. Elle yabani otları çıkarın veya çimler için özel olarak tasarlanmış bir herbisit kullanın.

Çimeninizi ölü yamalar için kontrol edin. Bu, böcek istilasını gösterebilir. New England’da, Japon böcekleri gibi böcekler yumurtalarını Temmuz veya Ağustos ayında yatırdı. Bu kurt yavruları kaptıktan sonra, çimlerinize zarar vermeye başlarlar. Paket talimatlarını takiben imidacloprid gibi böcek ilaçlarını uygulayın.