tohumdan çim yetiştirme

İster çıplak yamaları doldururken veya yeni çim başlatırken, çim tohumdan yetişmek yeşil, yemyeşil ve sağlıklı bir açık alan oluşturmak için ekonomik bir yoldur. Tohumu güçlü bir çim yaratmak zor iş ve sabır gerektirse de, çimlerinizi başarıyla tamamlamak için gerekli zamanı almanız durumunda buna değer olabilir.

Birçok kişi ilkbaharda çim tohumları yetiştirirse de, yaz aylarında ve sonbahar döneminde serinletilmiş sıcaklıklar ve artan yağış, zamanında çim tohum filizlenmesi veya çimlenmesi ve kurulması için gereklidir. Yılın o zaman ekilmenin ek bir yararı, birçok yabani otun çimlenmesini durdurduğudur; bu nedenle, çim tohumlarınız daha az rekabet ve büyümek için daha iyi bir şansa sahip olacaklardır. Çimlenmeyi teşvik etmek için sıcak ve kuru bir süre boyunca çimlerinizi toplayın.

Bölgenizdeki sıcaklıklar için doğru olan bir çimen tohumunu seçin. Soğuk mevsim otları Kuzey Amerika’da en iyi büyürken, sıcak mevsim çimleri güney eyaletlerinin ısınmasıyla gelişirler. Bölgenizin koşulları ve ihtiyaçlarınız için mükemmeldir çim tohumlarını seçin.

Çim tohumunu yayacağınız alanın tüm yapraklarını ve diğer pislikleri çıkarın. Bölgenin toprağını bir avuç kapın ve bir top oluşturun. Kırılırsa, toprak tohumlanacak kadar kuru. Toprağı 4-6 inç derinliğe kadar parçalamak için bir rototiller kullanın. Pürüzsüzleştirmek için alanı tarayın ve alanın düz olduğundan emin olmak için hafif bir silindir kullanın.

Çim tohumunu yarıya bölün. Tohumun yarısını bir damla yayıcıya koyun ve makinenin ayarını çim tohumunuzun türü için doğru uygulama oranına getirin. Örneğin, uzun boylu dere ağacı, 1.000 metrekare başına 7 ila 9 lira oranında uygulanmalıdır.

Toprağın üst 2 inç’ini sürekli nemli tutarak çim tohumunu çimlendirmeye teşvik edin. Çim fidanları kök kurana kadar toprağa günde iki kez hafifçe su sıkın ve daha sonra toprağın en 3-5 inçinde nemli, ancak çamurlu olmamasına yetecek kadar su sıkın. Alan zor su alıyorsa, hafif bir hasır malç kat uygulayın. 1.000 feet karede yaklaşık bir saman balyası kullanın.