sundurma salıncak asmak nasıl

Sundurma salıncağı, bir arkadaşıyla konuşmaya, bir kitap okumaya veya mahallede olup bittiğini kontrol etmek için harika bir yer. Herkes, sundurma salıncağının yumuşak salıncaklı ve huzurlu olmasını sever. Ancak, salıncak takmadan önce, destek ışının salıncak ve içindeki kişilerin ağırlığını tutacak kadar güçlü olduğundan emin olmalısınız. Bundan sonra kurulum çok zor değildir ve tek bir kişi tarafından yapılabilir.

Salıncak yerini alın. Salınım için duvarlardan ve parmaklıklardan en az 2 1/2 feet’e ihtiyacınız olacak. O kadar çok oda daha iyi. Cıvatalar veya kancalar, salınımın dışına doğru en az 1 ila 2 inç arasına yerleştirilmelidir. Yani 6 metrelik salıncak 6 feet, 2 inç ve 6 feet, 4 inç arasında cıvata olurdu.

Ahşabı bölmeden uzak tutmak için destek kirişindeki delikleri önceden delin. Göz cıvatalarını veya büyük kancaları takın. Salıncak zincirlerini kirişteki kancalara tutturun. Tek bir zincir inecektir. Yaklaşık yarım adımda, biri salıncak kolunun arkasına, diğeri kolun ön kısmında olmak üzere iki zincir olacak.

Salıncakta iki adet göz cıvatası bulunur. Göz cıvatalarını kolların ön ve arka kollarındaki zincirlere takın.

Kolların göz cıvatalarına daha yüksek bir bağlantı kurarak salıncının çok düşük olduğunu düşünüyorsanız zincirleri ayarlayın.