sinüs enfeksiyonlarını nasıl doğal olarak iyileştirebilirim?

Sinüs enfeksiyonları veya sinüzit, her yıl 37 milyondan fazla Amerikalıyı etkiliyor. Sinüzit alerjiler, soğuk algınlığı, kirleticiler veya soğuk veya kuru havaya maruz kalma nedeniyle tahriş olmuş ve iltihaplandığında ortaya çıkar. Burun içindeki mukoza zarları aşırı mukus salgılar ve gribe benzer acı ve yorgunluk gibi geniş bir yelpazedeki semptomlara neden olur. Sinüs enfeksiyonları için doğal tedaviler mukus oluşumunu engeller ve vücudun iyileşmesini hızlandırır.

Uyurken yanaklarınızı alnınızı sıcak tutun. Yatmak için sıcak bir eşarp ve şapka takın veya bu alanların çevresinde kuru bir havlu sarın.

Balgamdan kurtulmak için buhar tedavisi başlayın. Her gün en az bir sıcak duş alın. Bir çaydan kaynamış su veya günde en az üç kez 10 dakikalık bir süre için bir sis nemlendiricisinin yakınında bekletin.

Bağışıklık sistemini beslemek ve hidrasyonu sürdürmek için sıcak sıvılar içirin. Protein, vitaminler, elektrolitler ve mineraller bulunan sıvıları seçin.

Burundaki kan damarlarının daralmasını durdurmak ve nefes nefese edilmesini sağlamak için burun spreyi kullanın. 1/2 su bardağı su, 1/4 tsp birleştirerek ev yapımı burun spreyi oluşturun. tuz ve bir tutam pudra.

İltihaplı burun kanallarını yatıştırmak ve bağışıklık sistemini artırmak için C vitamini alımınızı artırın. Portakal, limon, mandalina, greyfurt ve diğer C vitamini açısından zengin gıdalar gibi günlük taze meyveleri tüketin.

Yüzünüze günde en az üç kez beş dakika süreyle sıcak kompres uygulayın. Küçük bir havluyu sıcak suya batırın ve yüzün üstünde örtün.

Aromaterapi ile tıkanık burun kanallarını açın. Mentol yağını veya okaliptüsü kaynar suda karıştırın. Tencerenin üzerinde durun ve buharlar solun.

Uyurken başınızı birkaç yastık veya yuvarlanmış battaniyeye kaldırın. Sinüs pasajlarını açık tutmak ve mukus oluşumunu önlemek için başınızı gece boyunca yükseltin.

Ağır örtü ve vakumlu halıları düzenli olarak yıkayın. Toz akarlarının mukus zarlarında tahribat yapabileceğinden evinizi tozsuz bırakın.

Yatakta rahatlayın ve vücut iyileşirken bol dinlendirin. Sinüslerin iyileşmesi için zaman tanımak için işten veya okuldan ayrılın.