Şeker suyu ile büyük balkabaklarını nasıl büyürsün

Kabakluların sebebi popüler bir sebzedir: lezzetli, eğlenceli ve büyümek kolaydır. Bahçenizdeki kabak yetiştirmek için bu kadar çok şey gerekmiyor: toprak, boşluk, su ve güneş ışığı. Ancak, büyük balkabaklarını yetiştirmek isterseniz, bir ilçe fuarında mavi kurdele kazandığını görebileceğiniz türde, biraz fazla çaba sarf edersiniz ve bazı eski moda numaralar. Örneğin, kabaklarınıza şeker vermek, onları sadece güneşten daha büyük büyütmelerine, yalnız başına suyun büyümesine yol açabilir.

Bahçenizde veya bahçenizde, günde en az altı saat boyunca tam güneş, eşit pH dengesi ve iyi drene olan bir yer seçin.

Komposte bir paket alın ve büyüyen alanın her bir metrekaresine iki veya üç mala dolusu ilave edin.

Birbirinden 2 veya 3 inç aralıklarla iki ila üç fide yerleştirin ve köklerini toprakla örtün. Birden fazla kabak yetiştirmek isterseniz, bir veya iki fide en az 5 metre uzakta başka bir yama yerleştirin.

Kabak bitkilerini haftada dört ila yedi kez suda bekletin, böylece her zaman nemlidirler ve haftada yaklaşık 2 inç su elde edersiniz.

Kabak gelene kadar bekleyin ve yaklaşık 6 inçlik bir alana gelinmiştir.

Yüzde 50 su ve yüzde 50 beyaz şekerli şekerle bir kap koyun. Su yerine süt kullanmak isterseniz, bu da çok işe yarayacaktır. Pamuk telini bu karışıma soktun.

Balkabağının bacasının tabanında, kabaktan yaklaşık 4 inç yukarıda küçük bir yarık yapın. Pamuk ipinizin bir ucunu yarık içine sokun ve diğer ucunu şeker su karışımınıza koyun. Kabak yavaş yavaş şeker karışımını emerek büyümesine yardımcı olur.

Şeker karışımına dikkat edin ve kabın boşaldığı zaman doldurun. Bunu en az iki hafta süreyle veya büyük balkabağını hasat edene kadar tutun.