nasıl büyümek için carolina jessamine

Carolina jessamine baharında çiçek açan güzel, kokulu sarı çiçeklerle süslü, yerfılık bir yerdir. Küçük koyu yeşil, mumlu yaprakları var ve 20 feet uzunluğa kadar büyüyebilir. Carolina jessamine Güney’de iyi yetişir. Büyüleyici Carolina jessamine, doğru araçları kullanmanız ve bu basit adımları izlemeniz kolay olabilir.

Tohumlarınızı hazırlayın. Yerel kreşinizden Carolina jessamine tohumları paketi satın alın. Onları bir gecede suya batırın.

Tohumlarınızı bahçe toprağıyla doldurulmuş bardaklara koyun. İlkbaharda bahçenize nakil yapmak istiyorsanız, kışın sonuna kadar tohum ektiğinizden emin olun. Su boşaltımı için bardakların altındaki delikler olduğundan emin olun.

Su düzenli olarak ve bol miktarda güneş ışığına maruz kaldıklarından emin olun. Mükemmel bir ışık maruziyeti için onları bir cam katına koyun.

Birden fazla sarmaşık 4 ila 6 feet aralıklarla bitkiler.

Onları bahçenize nakletmeden önce açık havada bitkinize uyun. Her gün birkaç saat açık havada ayarlayın, böylece haftanın her günü saat artar.

Sarmaşıklar 6 ila 8 inç uzunluğa ulaştığında avlunuza nakil yapın.

Tohumdan yetişmediyseniz, yerel bir kreşten Carolina jessamin’inizi satın alın. Sağlıklı yeşil yaprakları olan ve zaten çiçek açan bir bitki arayın. Yerel bir kreşte bulamıyorsanız, size bir tane yollayacak bir kreş arayın.

Sarmaşıklarınızı nereye koyacağınızı seçin. Tam güneş en iyisidir, ancak gölgede de çiçek açar. Carolina jessamine tırmanan bir asma, bu yüzden bir çit, kafes, çardak veya hatta bir posta kutusu bitki. Ayrıca zemin kaplaması olarak kullanabilirsiniz.

Aslanınızın boyutuna bağlı olarak 6-8 inç derinliğe kadar bir delik kazarak Carolina jessamin’inizi dikin. Delike bahçe toprağı doldurun ve köklerin tamamen kaplandığından emin olun.

İyi su drenajı sağlamak için Carolina jessamine eklemeden önce deliğinizin altına birkaç çakıl koyun.

Çit, kafes, çardak veya posta kutusuna yapışacak kadar büyük oluncaya kadar asmayı santrala bağlamanız gerekebilir.