kral avuç içleri yetiştirme

Kral avuç içi, USDA dayanıklılık bölgelerinde 9a’dan 11’e büyüyebilen güzel ağaçlardır. Sıcak aylarda ve nemli bir günde en iyi ekilirler, ancak yıl boyunca sürekli olarak sıcak kalan bölgelerde her zaman ekilebilirler. King palmsı 40 fit uzunluğa kadar büyüyebilir. Neyse ki, ölü yaprakları kahverengiye dönmelerinden kısa süre sonra düşürürler, bu nedenle budama yapmak için çok azına ihtiyaç duyarlar ve nesiller boyu sürecek bakım gerektirmeyen genel bir ağaç olmalıdır.

İyi drene topraklarda tam güneşli avuç içi bitki avcılığı yapın. Bazı gölgelere dayanabildikleri halde, avuç içi avuçları tam güneşte daha hızlı büyür. Eğimli gövdelerin görünümünü isterseniz bir araya çok yakın dikmeyi düşünün.

Kral palmiye kökü topu için yeterince derin, ancak kök topundan 6 inç daha geniş bir delik kaz. Kök bilyeyi deliğe yerleştirin ve insanların çoğunun göreceği en güzel tarafa dönün. Delikleri aynı kazılan kir ile tekrar doldurun ve tüm hava ceplerini doldurun.

Kral avucunu 1 fit uzunluğunda 2 x 4 inç veya 2 x 2 inçlik panolarla dengeleyin. Onları bagajın tabanına yerleştirin ve sonra halatla veya bungee kordlarıyla sabitleyin. Onları bagaja atma. Alanı naylon veya çuval koyun.

Gövdeyi 4 ila 6 inç yukarı çıkmak için kazılan kirlerin geri kalanını doldurun. Ardından yere eğin. Sonra ağacın tabanına malç 3 veya 4 inç ekleyin. Bu, doğru sulamaya yardımcı olur ve yabani otları ve otları uzak tutur.

Topraklarınızı eşit derecede nemli tutun. Ağacınızı doyurmayın, çünkü avuç içi avuç içlerine duyarlı kök hastalıklarına neden olabilir.

Üç ay sonra kral avucunu gübreleyin. Sadece magnezyum da dahil olmak üzere uygun besleyici maddelere sahip palmiye ağaçları için özel gübreler vardır. Gübreler farklı kuvvetler ve salınım oranlarına sahip olduklarından, doğru dozaj miktarları için ve ne zaman tekrar uygulanıp uyulmadığına dair etiketi izleyin.