kapalı limon ağaçları yetiştirme

Limon ağacının çiçeklerinin (Citrus limon) tatlı kokusu, kışın güneş ışığında ağaç basks olarak odayı doldurur. Kış fırtınalarındaki soğuk patlamalardan korunan cüce limon ağaçları, sıcaklık, parlak ışık ve su sağlandığında büyük çiçek tarlalarında içeride gelişirler. İçeride yetiştirilen cüce limon ağaçları arasında ‘Eureka’, ‘Renkli Pembe’ bulunur. ‘Improved Meyer’ (Citrus x meyeri) ve ‘Ponderosa’ (Citrus ‘Ponderosa’).

Limon ağaçları, diğer turunçgiller gibi, 9-11 arasındaki Tarım Bakanlığı bitki yetiştirme bölgelerinde gelişirler. Ortalama evin ısıtma sistemi, ekstra nem ile desteklenir ve limonların meyve vermesi ve yetiştirmesi gereken sıcaklığı sağlar. Birçok bahçıvan yaz aylarında sıcaklığın gece ve günde 70 dereceye kadar 55 derece Fahrenheit’in üzerine çıkmasının ardından tatile çıkmak için saksılarını alır.

Limon ağaçlarının, 5.5-6.5 pH arasında gevşek saksı karışımına ihtiyacı vardır. Turunçgil için formüle edilmiş bir saksı hazırlama karışımı veya eşit parçacıklı kompost, turba yosunu ve perlitten yapılmış ev yapımı bir saksı hazırlama karışımı, limon ağacı için iyi drene edilmiş bir toprağa sahiptir. Ağacı 14 ve 24 inç çapında ve bir boşaltma deliği olan bir saksıya veya ekme makinasına yerleştirin.

Limon ağaçları düzenli sulama gerektirir. Çiçek toprağı toprağı 2 inç derinliğe kadar kuruduğunda ağacı suya maruz bırakın. Tencerenin altındaki delikten boşalana kadar su ekleyin, ancak bitkinin suda durmasına izin vermeyin. Çiçek ve su ile doldurulmuş bir tepsiye saksı yerleştirip havuç nemini ekleyin ve daha sonra ev bitkilerini bir araya getirin. Limon ağacının yanında serin bir buhar buharlaştırıcı da ağacın çevresindeki nemi yükseltir. Limon ağacını doğrudan ısıtma ve havalandırma deliklerinin önüne yerleştirmekten kaçının; hava çok kuru.

Çoğu cüce limon çeşidinin nispeten az dikenleri olsa da, ağaç etrafında çalışırken cildinizi ve gözlerinizi kazayla oluşan delici yaralar, gübre ve kompostlardan korumak için eldiven ve koruyucu gözlük takın. Boyayı küçültmek ve boyutunu azaltmak için, ördekleri alkol ve suyla ovuşturarak eşit parçaların bir çözeltisi ile sterilize edilmesini sağlamak için ördek pruners ile ağacı düzeltin. Bagaj tabanından hızla büyüyen su emiciler ve dallardan yükselen su filizi derhal düzeltilmelidir.