Havuz suyundaki serbest kloru nasıl artıracaksın

Havuzunuzdaki serbest klor seviyesinin, hijyenik ve güvenli bir şekilde yüzmesini sağlayacak kadar yüksek kalmasını sağlamanız gerekir. Havuzunuzdaki serbest klor seviyeleri, yosun, bakteri ve diğerleri öldürmek için milyonda (ppm) en az 1 parça olmalıdır içinde büyüyen benzer organizmalar. Suyu test ederek, serbest klor seviyenizin yeterince yüksek olmadığını belirlerseniz, havuzunuzu sağlıklı tutmak için su seviyesini yükseltmeniz gerekir.

Her gün su test ederek havuzunuzdaki serbest klor seviyesini belirleyin, ancak haftada en az iki ya da üç kez test edin. Paket üzerindeki talimatları okumak, bir test şeridinde mor veya bir test kitinde kırmızı olsun, rengi yorumlamanıza izin verecektir. Serbest klor seviyenizin en az 1 ppm olmadığını fark ederseniz, yükseltmek için önlem almalısınız.

İçinde yeterli klor bulunan bir kayan dağıtıcı veya hatlı bir klorinatör olsun, kullanabileceğiniz doğrudan klorlama sistemini kontrol edin. Varsa, serbest klor seviyesini artırmak için kloru dağıtan oranı arttırmak için ayarını yapın.

Bir salin jeneratörü üzerindeki voltaj kadranını, serbest klor üretme oranını artırmak için daha yüksek bir ayara ayarlarsanız ayarlayın. Serbest klor seviyesini 1 ppm’de tutmak için gereken normal ayar yüzde 50’dir, ancak yüzde 60’a veya yüzde 70’e kadar çevirirseniz, havuzunuzun serbest klor seviyesini yükseltmek için daha fazla klor üretir. Serbest klorunuz, özellikle haftalık süperklorlama döngüsünü çalıştırdıktan birkaç gün sonra çok düşük olursa, süper klorinatörü, serbest kloru korumak için gereken normal 12 saatten daha uzun süre çalıştırmayı deneyin. 24 saate kadar süper klorinasyon da havuzunuzun serbest klor düzeylerini artıracak ve daha uzun süre muhafaza edecektir.

Test kürünü veya şeritlerini, seviyelerin yükseldiğinden emin olmak için serbest klor seviyenizi arttırdıktan sonraki birkaç gün içinde tekrar test etmek için kullanın; aynı zamanda işareti aşmayın ve 3 ppm’yi aşmadığınızdan emin olun. Serbest kloru 3 ppm’in üzerine çıkardığınızı tespit ederseniz, klorinatörünüzü geri getirmek için klor üretme oranını arayın.