erkek arkadaşımın üzülmesine nasıl yardım edeceğim

Keder, boşanma ya da ölüm gibi bir kayıptan sonra yaşadığınız duygular. İnsanlar öfke, inkar ve aşırı üzünme de dahil olmak üzere yas tutma sürecinde çeşitli duygular yaşarlar. Erkek arkadaşın yas tutuyor ise, bu zor zaman boyunca ona yardım edebilirsiniz. Sabırlı olmalısın ve onun için orada olduğunu bilmene izin vermelisin. Sevgi ve desteğiyle hayatındaki bu zor zamantan geçebilir.

Erkek arkadaşını dinle. Kendisini açmaya ve duygularını ifade etmeye teşvik edin. Onu susturma. Açık bir zihinle dinle. Yargı korkusu olmaksızın hissettiği acı hakkında konuşması gerekiyor.

Empati geliştirin. Birini kaybettiğiniz ya da yas tutan bir süreci düşünmeye çalışın. Unutma ki senin için ne kadar zordu. Erkek arkadaşınla konuşurken bu saati düşünün. Bu, onu daha iyi anlayabilmenize ve sabırlı olmanıza yardımcı olur.

Rutin görevlerle yardımcı olmak için yardımınızı sunun. Erkek arkadaşın çok şey yapacak enerjiye sahip olmayabilir. Bakkaliye gidip gitmeyecek ya da evini temizliyor olsun, ona yardım et.

Kederli sevgilinizle uğraşırken sabırlı olun. Kederinden tamamen kurtulmak aylar ya da yıllar alabilir. Kederine bir takvim koymayın. Sabırsızlık göstermeyin veya “Şu ana kadar işiniz bitti” gibi şeyleri söylemeyin.

Kederiyle baş etmesine yardımcı olabilecek kaynakları bulun. Bölgenizdeki destek gruplarını arayın ve onunla birlikte gitmeyi teklif edin. Kütüphaneden ya da keder içinde ona yardımcı olabilecek bir kitapçıdan kitap alın.

Erkek arkadaşınız bazı davranışları sergiliyorsa profesyonel yardımı teşvik edin. Helpguide.org Web sitesi kötü hijyen, arkadaştan çekilme veya uyuşturucuya maruz kalma gibi bulguları araması gerektiğini belirtiyor. Sakin biçimde kendisinden endişe duyduğunuzu ve kendisinin daha iyi hissetmesine yardımcı olmak istediğinizi açıklayın.

Kendini ihmal etmeyin. Arkadaşlarınızla bir şeyler yapmak için zaman ayırın, sadece haftada bir kez olsa bile.

Erkek arkadaşın ağlamanın uygun olduğunu bilmesine izin ver.