benim klorella büyümek nasıl

Kloro, gerekli besin maddeleri ve vitaminlerin yüksek konsantrasyonu ile bilinen yeşil bir alg maddesidir. Bir diyet takviyesi olarak satılmaktadır. Dünyanın klorella’nın çoğu Japonya gibi Asya ülkelerinden geliyor, ancak evde klorella üremek mümkündür. Hücrenin duvarlarını kırmak için hala bir blendır veya gıda mikseri ile klorella işlemek zorunda kalırsınız, böylece besin maddelerine erişebilirsiniz, ancak büyüyen klorella nispeten kolaydır.

Saygın bir satıcıdan klorella kültürleri satın alın. Bir tanesi Carolina Biyolojik Arz Şirketidir. Chlorella pyrenoidosa veya Chlorella vulgaris isteyin.

Bazı cam kapları kaynar su ile konserve kavanozları gibi sterilize edin. Kloroza mümkün olduğunca kirden arındırılmış olmalıdır.

Sterilize edilen kapları güneşli bir alana, örneğin bir pencerenin yakınına koyun.

Cam kapları yaklaşık üçte ikisini madensuyu ile doldurun. Paketleme talimatlarına göre klorella kültürlerini cam kaplara koyun.

CO2’yi mineral suyun içinde tutmak için tabletler veya aerosol sistemleri gibi bir CO2 jeneratörü kullanın – insanların oksijene ihtiyacı olduğu gibi klorella’nın hayatta kalması için CO2’ye ihtiyacı olacaktır. Jeneratörleri akvaryum mağazalarında satın alabilirsiniz. Normal olarak, klorella’nın seri üretiminde, mekanik kollar suyun içine CO2 içeren klorella suyunun küvetlerinde döner.

Suyun sıcaklığını izleyin. Kapları açan güneş ışığı miktarını değiştirerek veya bir bitki lambası kullanarak sıcaklığı 82 ° F civarında tutun. Klorella’nın güneş ışığına erişebilmesi için suyu günde en az iki kez karıştırın.

Yosun yoğunluğu bir litre suya 30 gram ulaştığında klorella toplayın. Bu yaklaşık yedi gün sürer.