ön yarda nasıl yıpranır?

Peyzajınıza sert yüzey unsurlarının eklenmesi (“yumuşak” bitki materyalleri yerine), mülkünüzü bir araya getirebilir ve çekiciliğini azaltabilirsiniz. Veya mülkünüzü karmakarışık bir karışıklık gibi gösterebilir. Zemin kaplamaları pahalıya mal olduğundan, projenize başlamadan önce bir sürü planlama yapılmalıdır. İdeal olarak, bir tasarımcı sert püskürtme projenizi planlamalıdır, ancak mümkün değilse, sert görünümünüzü planlarken profesyonel tasarımları dikkatlice inceleyin ve kaliteli malzemeleri kullanın.

Tatlarınıza uyan sert püskürtmeyi araştırın. Ön bahçesinde hurdaya çıkarma, yürüyüş yolları, çitler, duvarlar, kapılar, sundurmalar, güverte, aydınlatma armatürleri, su özellikleri, dekoratif yollar, basamaklar ve döşeme taşlarını içerebilir.

Ön bahçeni bir bütün olarak inceleyin. Herhangi bir peyzaj seçimi yapmadan önce, ön bahçeniz hakkında tutarlı düşünün. Sert kaplama, evinizi tamamlayacak ve mülkünüz hakkında beğendiğiniz özellikleri vurgulamak nasıl olacak?

Ön bahçenizde bir veya iki odak noktasını planlayın, ardından profesyonellerden bir ipucu alın ve gözü odak noktalarına yönlendiren bir yol oluşturun.

Eğilim bittikten sonra uzun süre seveceğinizi bilmediğiniz sürece, ateş çukurları ve ultra-modern tasarımlar gibi modaya uygun özellikleri kullanmaktan kaçının. Evinizi çabucak tarihe getirecekler.

Mümkünse düz çizgilerden kaçının. Örneğin, bir yol inşa edecekseniz, A noktasından B noktasına doğru düz bir çizgi haline getirme. Bunun yerine, yolun eğriye veya biraz rüzgar atmasına izin verin. Bu daha doğal ve rahat bir görünüm verir.

Fikirlerinizi çizin, böylece onları karşılaştırabilirsiniz. Bir eskiz ayrıca, kiraladığınız profesyonellere yardımcı olabilir.

Boşaltmayı unutmayın. Arazinizin mevcut sulamasını mahvedecek sert püskürtmeyi eklemeyin. Örneğin, ön bahçeniz şu an iyi drenaj yapıyorsa, drenaj yolunu bloke eden bir duvar oluşturmayın.

Malzemeleri, renkleri ve dokuları eşleştirmeyi ancak yalnızca küçük bir oranda düşünün. Evinizde halihazırda kullanılan malzemeleri tamamlayın, ancak çeşitli olmadan hatırlayın, sonuçta balyoz olur. Birbirinize iltifat eden, ancak birbirine uymayan malzemeleri arayın.

Hangi ön bahçesinde haşlanma elemanı ile başlamak istediğinizi düşünün. En çok arzu ettiğiniz öğeye göre veya kendi sertleştirmeyi tamamlayana kadar kendiliğinden en iyi görünen öğeye göre, bütçenize göre önceliklendirin.

En az üç farklı nitelikli yüklenici arasından teklif alın. Kayıtlarını kontrol etmek ve lisanslı ve bağlı olduklarından emin olmak için yerel lisans masanızı arayın.