leptin düzeylerini nasıl yükseltebilirim

Leptin, vücut ağırlığını, metabolizmasını ve bazı üreme işlevlerini düzenleyen bir hormondur. Birincil rolü, beynin vücuda ihtiyaç duyduğu ya da yeterince yediği konusunda uyararak iştah ve enerjiyi düzenlemektir. Lepin düzeylerini yükseltme süreci, leptin hakkında bilgi edinmeyi ve artan miktarın basit veya basit olmadığını anlama içermelidir.

Leptinin işlevini anlayın. Leptin, yağ depolayan, aynı zamanda birçok önemli hormon üreten yağ dokusuyla üretilir. Bu hormonlardan — leptin — doğal bir iştah kesici olarak kullanılır. Leptin düzeyleri arttığında, beyin tokluk sinyali verir, böylece yemek yiyip durur ve enerji artar. Leptin seviyeleri düştüğünde açlık olur ve enerji azalır. Yağ hücreleri tarafından yapıldığından, kan dolaşımına salınan leptinin miktarı hücrelerin lipid içeriğiyle ilişkilidir.

Bir doktora veya bir tıp uzmanına danışın. Leptin, iştahı etkilemenin yanı sıra vücudun diğer biyokimyasal süreçlerine de katılır. Leptinin dengesizliği, metabolik sendrom, diyabet, sistemik inflamasyon, kardiyovasküler hastalık ve muhtemelen yeme bozuklukları gibi konulara neden olur. Leptin seviyeleri test edilmeli ve çok yönlü bir değerlendirme tamamlanmalıdır.

Leptin direncini düşünün. Leptinin artan seviyelerinin kilo kaybının anahtarı olacağı mantıklı görünüyor ancak Ocak 2009’da yayınlanan bir araştırmada Boston Çocuk Hastanesi Umut Özcan, “Obez insanlar hormonu ele geçirdiğinde kilo vermişler – sonra geri döndü, obez olan çoğu insan leptin direncine sahip. ” Aşırı vücut yağı, kronolojik olarak yüksek seviyelerde leptin üretir. Leptin düzeyleri yüksek kaldığında, vücut hormonu görmezden gelmeyi öğrenir. Vücut dirençli hale geldikçe, leptin seviyesinin yükseltilmesi etkisizdir.

Araştırma takviyeleri. Ağustos 2009’dan itibaren, özellikle leptin düzeylerini artıran herhangi bir onaylanmış ilaç veya takviye mevcut değildi. Leptin işlevini çeşitli besin maddeleriyle desteklediğini iddia eden takviyeleri mevcuttur. Afrika mango ağacından nispeten yeni bir ekstrakt, Irvingia gabonensis umut vericidir. Mart 2009’da yayınlanan Sağlık ve Hastalıklarla Mücadele Lideri’nde yayınlanan bir araştırma, Irvingia’yı kullanan kişilerin “vücut ağırlığı, vücut yağı ve bel çevresi ile plazma total kolesterol, LDL kolestrol, kan glikozu ve C- reaktif protein. ”

Yeni ürünler için izleyin. Leptin, 1994 yılında keşfedildi. Beyindeki nasıl çalıştığına ilişkin araştırmalar ve gelecekteki ilaçlar veya takviyeleri için etkileri devam ediyor. Lepin düzeylerini arttırmak için bir tedavi olarak rekombinant leptinin kullanılması halen sayısız klinik çalışmada araştırılmaktadır. Nihai araştırmalar nihai olarak yeni ürünler ve ilaçlarla sonuçlanacaktır.

Pek çok takviyenin, leptin gibi ses çıkaran isimleri var, ancak etiketi kontrol edin — leptin muhtemelen bir madde değildir.